Suriye Ordusu Çetelere Mühimmat Taşıyan TSK’ Konvoyunu Vurdu

0 300
image_pdf

TSK’ye ait büyük bir konvoy, Suriye ordusu ve müttefiklerinin operasyonlarını sürdürdüğü Han Şeyhun’a girdi. Suriye Dışişleri, Türkiye’nin El Nusra çetelerine destek olduğunu açıkladı, ardından Suriye savaş uçakları işgalci TSK konvoyunu hedef aldı.

Suriye ordusu ve müttefikleri, İdlip’in güneyindeki Han Şeyhun’a yönelik operasyonlarını sürdürürken, TSK’nin bugün (19 Ağustos) sabah saatlerinde bölgeye büyük bir askeri konvoy gönderdiği bildirildi.

  • Suriye uçakları İşgalci TSK konvoyunu hedef aldı

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’ya konuşan Suriye Dışişleri’nden bir kaynak, Suriye’nin egemenliğine, topak bütünlüğü ve selametine karşı bu müdahalenin yol açacağı tüm sonuçlardan Türkiye rejimini sorumlu tuttuğunu belirtti. Yetkili kaynak bu çirkef müdahalenin uluslararası kanunlar ve kararlara karşı da açık bir ihlal teşkil ettiğine dikkat çekti.

Türkiye’nin bu saldırgan adımı, Suriye ordusunun teröristlerin kalıntılarını yok etme konusundaki kararlılığını etkilemeyecek” diyen Suriye Dışişleri yetkilisi, müdahalenin sonuçlarından Türkiye’nin sorumlu olacağını söyledi.

Suriye yönetimine yakın bir yayın çizgisi izleyen Al-Masdar ise TSK’nin Suriye ordusunun İdlip’teki ilerleyişini durdurmak için harekete geçtiğini ve Han Şeyhun’un Dahret Nimr bölgesinde bir gözlem noktası kurmaya başladığını öne sürdü.

Şam’ın bu çıkışının ardından sahada da gerilim artarken, TSK konvoyunun bulunduğu bölgenin yakınlarına Suriye savaş uçakları tarafından bombalandığı bildirildi. Hava saldırısı sonucu konvoya eşlik Heyet Tahrir el Şam örgütü mensubu 3 çetenin öldügü öne sürüldü.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.