İsrail’in Negev Çölü’ndeki Soykırım Kampı

0 10
image_pdf

Siyonist soykırım aygıtı “İsrail”, 7 Ekim’den beri Gazze’de, Batı Şeria’da esir aldığı Filistinlileri, Negev Çölü‘nde kurduğu toplama -soykırım- kampına, işkence merkezine götürüyor.

İsrail’in Negev Çölü’ndeki gözaltı -işkence- merkezinde topladığı Filistinlilere yaptığı işkencelerin görüntüleri yayınlandı.

İşgal altındaki Negev Çölü‘ndeki askeri üste çalışan İsrailli, aklından çıkmadığını söylediği sahnelerin videosunu çekti ve CNN International’a gönderdi.

Gri eşofman giymiş insanlar, dikenli tellerle çevrilmiş kağıt inceliğindeki şiltelerin üzerinde otururken görülüyor. Hepsinin gözleri bağlı, başları projektörlerin parıltısı altında ağır ağır sallanıyor.

Tesiste bulunan bir İsrailli CNN International’a, havayı pis bir kokunun doldurduğunu ve odanın Filistinlilerin inlemeleriyle uğuldadığını söyledi. Birbirleriyle konuşmaları yasak olan tutuklular kendi aralarında mırıldanıyorlardı.

İsrailli çalışan: “Bize hareket etmelerine izin verilmediği söylendi. Dik oturmaları gerekiyordu. Konuşmalarına izin verilmiyor. Gözlerindeki bandajların altından bakmalarına izin verilmiyordu.”

Sürekli kelepçelemeden kaynaklanan yaralanmalar nedeniyle doktorların bazen mahkumların uzuvlarını kestiği, tıbbi prosedürlerin bazen “stajyerler için bir cennet” olarak ün kazanmış yetersiz sağlık görevlileri tarafından gerçekleştirildiği ve havanın çürümeye bırakılmış bakımsız yaraların kokusuyla dolu olduğu bir tesisin resmini çiziyorlar.

Anlatılanlara göre, Gazze sınırına yaklaşık 29 km uzaklıktaki tesis iki bölüme ayrılıyor. Burası, Gazze’den gelen yaklaşık 70 Filistinli tutuklunun aşırı fiziksel kısıtlama altında tutulduğu, yaralı tutukluların yataklarına bağlandığı, çocuk bezi ile bezlendiği ve pipetle beslendiği bir sahra hastanesi.

CNN International’a bilgi aktaran sahra hastanesinde çalışan sağlık görevlisi: “işkence istihbarat toplamak için yapılmadı. İntikam için yapıldı,” dedi.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.