Talal Ebu Zarife Gazze’deki Direnişe Liderlik Ederken Şehit Düştü

0 12
image_pdf

Gazze’de direnişe liderlik ederken siyonist düşman uçaklarının Gazze’nin güneyindeki el-Sabra mahallesine düzenlediği hava saldırısında Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDKC) Siyasi Büro üyesi Talal Ebu Zarife ve yoldaş Mahmud Hammami şehit düştü.

FDKC yaptığı açıklama: “Cezayir’de Üniversite öğrencisi iken FDKC saflarına katıldı. Filistin ve Ulusal Hareket, duruşu sağlam olan bir lideri, her alanda ve her zaman davasına ve halkına hizmet için çok şey yapan, cesur ve atak siyasi duruşlarıyla öne çıkan birleştirici bir yoldaşını kaybetti.” denildi.

Demokratik Cephe, “Bu hain suçun Demokratik Cephe’yi zayıflatmayacağına ve iradesini kırmayacağına; aksine, direnişi sürdürme ve saldırganlığa diğer direniş gruplarıyla omuz omuza karşı koyma gücünü ve kararlılığını artıracağına inancımız tamdır.” dedi.

FDKC askeri kanadı Şehit Ömer el-Kasım‘ın Güçleri’de yazılı bir açıklama yayınladı, “Komutan Mahmud Hammami, savaşçıların örgütlenmesi, eğitimi, adaptasyonu ve kordinasyonunda öncü role sahip bir komutandı. Mahmud Hammami Gazze Şeridi ekseninde, İsrail düşmanının saflarında personel ve teçhizatta ağır kayıplara neden olan düzinelerce operasyonu organize etti.” dedi.

Şehit Ömer el-Kasım güçleri açıklamasını şöyle bitirdi: Bugün, Yoldaş Komutan Mahmud Hammami ve Yoldaş Komutan Talal Ebu Zarife’ye veda ederken, barbar ordusuna karşı çatışmayı tırmandırmak, ona anlamlı bir ders vermeye devam etmek için daha kararlı ve daha güçlüyüz, işgal ordusunun pişmanlığı fayda etmeyecek, aşağılanmış bir şekilde ölülerini, yaralılarını ve sakatlarını Gazze Şeridi topraklarından sürükleyerek taşıyacak” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.