Gazze’deki savaş ve Filistin direnişinin 14 Mayıs tarihli operasyonları

0 6
image_pdf

Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları:

– Muharebe birliklerimiz, Kassam Tugayları ile birlikte Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye Kampı’ndaki Ebu Sultan Kavşağı yakınlarında bir saldırı aracını hedef aldı.

– Füze birimimiz Kerm Ebu Salim mevkiindeki işgal güçlerini hedef aldı.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye kampındaki Ebu Zeytun civarında bir İsrail askerini keskin nişancı atışıyla vurduk.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye Kampı’ndaki “Ebu’l-Ayş” Caddesi üzerinde hassas bir pusu kurarak işgal güçlerine ait askeri bir aracı patlayıcı cihazla patlatmayı başardık.

Kudüs Tugayları:

– Saat tam 11.00’de mücahitlerimiz, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye kampındaki Ebu Zeytun okullarının arkasındaki binalardan birinde saklanan bir Siyonist askeri keskin nişancı ateşiyle vurmayı başardı.

– Ebu el-Ayş Caddesi boyunca bir piyade kuvvetini 60 kalibrelik nizami havan toplarıyla bombardımana tuttuk, Siyonist güç ölenler ve yaralananlar oldu.

– Siyonist düşmanın halkımıza karşı işlediği suçlara yanıt olarak Sderot’a roket saldırısı düzenledi.

– Cebaliye’nin doğusunda Siyonist düşman araçlarının ve askerlerinin bulunduğu yerleri 60 kalibrelik havan toplarıyla bombaladık.

– “Netzarim” ekseninde Siyonist düşman asker ve araçlarından oluşan bir topluluğu ağır kalibreli havan toplarıyla bombalayarak doğrudan isabetler sağladık.

– Cebaliye’nin doğusundaki bir apartman dairesinde barikat kuran özel bir Siyonist birimle makineli tüfekler ve Tandom top mermileri kullanarak şiddetli çatışmalara girdi ve onları ölü ve yaralı bıraktı.

– Cebalia Kampı’nda Abu el-Ayş Caddesi’ndeki bir apartman dairesinde saklanan işgal gücünü Berk tipi anti-personel bombalarıyla hedef aldık.

– Cebaliye Kampı 2. Blok’ta işgal araç topluluğunu 60 kalibrelik nizami havan toplarıyla bombardımana tuttuk.

Kassam Tugayları:

– Refah şehrinin doğusundaki es-Selam mahallesinde bir işgal asker taşıyıcısını ve tankını iki “Şavaz” patlayıcı cihazıyla hedef aldı.

– Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah sınır kapısında konuşlanmış düşman kuvvetlerini havan toplarıyla hedef aldı.

– Refah şehrinin doğusundaki es-Selam mahallesinde bir işgal asker taşıyıcısını “el-Yasin 105” roketiyle imha etti. Mürettebat öldü ve yaralandı ve helikopter, onları tahliye etmek için yere indi.

– Refah sınır kapısı yakınlarında bir işgal Merkava tankını el-Yasin 105 roketiyle hedef aldı.

– Siyonistlerin sivillere yönelik katliamlarına tepki olarak Askalan’ı roket bombardımanına tuttu.

– Refah’ın doğusundaki Corc Caddesi’nde özel bir Siyonist gücü bubi tuzaklı bir evde pusuya düşürerek havaya uçurmayı başardı ve üyelerini öldürüp yaraladı.

– Refah’ın doğusundaki et-Tabi’in Camii’nin arkasında bir Merkava tankını “el-Yasin 105” roketiyle hedef aldı.

– Refah şehrinin doğusundaki Kudüs istasyonu civarında bir tünel ağzına girmeye çalışan Siyonist mühendislik güçlerine karşı daha önceden hazırlanmış bubi tuzağını patlatarak kuvvet mensuplarını öldürdü ve yaraladı.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliya kampının doğusunda bir işgal askeri taşıyıcısını ve bir Merkava tankını “el-Yasin 105” roketleriyle hedef aldı.

– Cebaliye Kampı’nın doğusunda bir “D9” askeri buldozerini “Şavaz” cihazıyla hedef aldı.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye şehrinin doğusundaki ilerleme ekseninde bir Siyonist askeri keskin nişancı atışıyla hedefledik ve tam isabetle vurulduğunu doğruladık.

– Cebeliye’nin doğusunda kombine bir operasyonla bir Merkava tankını “el-Yasin 105” roketiyle hedef alarak mürettebatını öldürdük ve yaraladık. Daha sonra hedeflenen aracın arkasında bulunan 7 askeri sıfır mesafeden etkisiz hale getirdik.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye şehrinin doğusundaki Yeni İç Cadde’ye giren Merkava 4 tankını “el-Yasin 105” roketiyle hedef aldık.

– Refah’ın doğusundaki Harun Camii yakınlarında bir “D9” askeri buldozerini “el-Yasin 105” roketiyle hedef aldı ve hedeflenen araç yandı.

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye şehrinin doğusuna giren düşman araçlarını havan toplarıyla imha etti.

Aksa Şehitleri Tugayları:

– Refah sınır kapısında savaş eksenine giren düşman asker ve araçlarını ağır kalibreli havan toplarıyla vurduk.

– Gazze’deki el-Meyadin muhabiri: İşgal güçleri Gazze’nin Zeytun mahallesindeki okulları yakıyor, kuyuları ve kanalizasyon ağlarını yok ediyor.

Şehit Ömer el-Kasım güçleri:

– Refah şehrinin Brezilya mahallesinde bir asker taşıyıcıyı patlayıcı cihazla patlattık; Brezilya mahallesinin doğusundaki el-Cenine mahallesi Corc Caddesi’nde ise düşman piyade askerleriyle şiddetli çatışmaya girdik.

Mücahidler Tugayları:

– Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye’deki ilerleme ekseninde Siyonist düşman kuvvetleriyle uygun ve çeşitli silahlar kullanarak şiddetli çatışmalara girdi.

Siyonist medyası: Birim 669’a ait bir helikopter, Gazze’deki çatışmalar sırasında yaralanan çok sayıda İsrail askerini taşımak üzere Kudüs’teki bir hastaneye indi.

İşgal Ordusu Radyosu: Sderot yerleşimine düşen roketler, Gazze Şeridi’nin kuzeyinden, şu anda İsrail ordusunun iki tümeninin bulunduğu bölgeden atıldı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.