SURİYE ORDUSU DİRBESBİYE SINIR HATTINA KONUŞLANIYOR

0 251
image_pdf

Suriye ordusu ile varılan anlaşma doğrultusunda Türkiye-Suriye sınır hattında ve YPG-QSD kontrolündeki bölgelerde ilerleyişini sürdürüyor.

Sabah saatlerinde Mardin’in Kızıltepe ilçesininde karşısında, Kamışlı’nın batısında yer alan Dırbesiye kasabasına giren Suriye askerleri Haseke’nin batısında M4 otoyolu çevresindeki yığınak ve ilerleyişini de sürdürüyor.

Suriye ordu birliklerinin bu sabah, Tel Tamer’in kuzeybatı kırsalındaki El-Kuzeliye, Şuveyş, Nevfeliye, El-Mahal, El-Bedran, El-Hizam, Kehfe el-Marati ve El-Dabib köylerine girdiğini bildirdi.  • Kremlin: Türkiye’nin Suriye’de kalmasına Şam karar verir

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, TSK’nin Suriye’de kalmasına izin verebilecek olanın, bu ülkenin meşru hükümeti olduğunu söyledi ve böyle bir şeyin iznini Rusya’nın veremeyeceğini belirtti.

Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre, Peskov “Rusya’nın, Türk askerlerinin Suriye’de kalmasına izin vermeye hazır olup olmadığı” sorusu karşısında, “Türk güçlerinin Suriye topraklarında kalmasının ya da kalmamasının kararını Rus askerler alamaz, buna onlar izin veremez. Böyle bir şeye yalnızca, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin meşru hükümeti izin verebilir” dedi.

  • Esad, İdlip’te: “Suriye’nin her karışını geri alacağız”

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, 7 yıl sonra ilk defa İdlip’i ziyaret etti. Esad’ın dün (21 Ekim) gerçekleştirdiği ve gece yarısı Suriye Cumhurbaşkanlığı’nın Twitter hesabından görüntüleri yayımlanan ziyaretinde “Suriye’nin her karışını geri alacağız” dedi.


 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.