ESAD İDLİP KIRSALINDAKİ ORDU BİRLİKLERİNİ ZİYARET ETTİ

0 202
image_pdf

 

ESAD İŞGALE KARŞI DİRENEN HER GURUBU DESTEKLERİZ

Suriye krizi başladığından bu yana ilk kez İdlib’e giden Devlet Başkanı Beşşar Esad anlaşma kapsamında Türkiye sınırına Suriye askerlerinin konuşlandırılmasını yorumladı.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde ‘saldırganlığa’ başladıktan hemen sonra bölgedeki çeşitli siyasi ve askeri güçlerle irtibata geçtiklerini kaydeden Esad, “Türkiye’ye karşı” savaşacak her grubu desteklemeye hazır olduklarını açıkladıklarını anlattı.

Esad, “Bu bir siyasi karar değil, anayasal ve vatani bir görev. Eğer bunu yapmasaydık, bu toprakları hak etmezdik” dedi.

Beşşar Esad Türkiye İşgalci “Erdoğan hırsızdır… O, ülkemizin fabrikalarını, buğdayını ve petrolünü çaldı. Bugün de toprağı çalıyor” diyen Esad, Suriye’nin kuzeyindeki saldırı başladıktan hemen sonra bölgedeki çeşitli siyasi ve askeri güçlerle irtibata geçtiklerini kaydetti.

Suriye’deki kaos ve terörü sonlandırmanın ana unsurunun İdlib için verilen mücadele olduğunu da söyleyen Esad, “Suriye’nin tüm bölgeleri aynı derecede önemli, ancak askeri duruma bağlı olarak bazı bölgelere öncelik veriliyor” diye ekledi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.