Hizbullah, Yangına Karşı Yangın

0 6
image_pdf

Hizbullah, siyonist düşman İsrail’e karşı caydırıcılığı her alanda uyguluyor. Yangına karşı yangın.

“İsrail”in dün sınırın hemen öbür tarafındaki Udeyse’ye fosfor bombası atarak yangın çıkarması üzerine Hizbullah da işgal altındaki Kiryat Şimona civarını yakıyor.

-Hizbullah’ın 10 Mayıs tarihli operasyonları:

-İsrail düşmanının güneydeki köylere ve en son Tayr Harfa’da sivilleri hedef alan saldırılarına karşılık verme çerçevesinde, İslami Direniş Mücahidleri Yiftah kışlasını füzelerle ve Felak roketiyle bombaladı. Kiryat Şmona’ya yaklaşık 55 roket fırlatıldı.

-10 Mayıs Cuma günü saat 13:00’te Miskav Am mevkiinde yeni kurulan casusluk ekipmanını uygun silahlarla hedef alarak imha etti.

-10 Mayıs cuma günü saat 15:00’te Hırbet Ma’ar üssünü ve topçu mevzilerini Katyuşa roketleriyle hedef aldı.

-10 Mayıs 2024 Cuma günü saat 17.11’de es-Semaka mevkiini füzelerle hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

-Hırbet Maar üssünün hedef alınmasından yaklaşık bir buçuk saat sonra ve düşman askerleri hasarı gidermek için üste toplanırken, düzinelerce Katyuşa roketiyle bölgeyi ikinci kez yeniden hedef aldı.

Hizbullah’ın bugün en az 50 Katyuşa roketiyle vurduğu Kiryat Şmona kolonisinde roketlerin sebep olduğu yangın hala devam ediyor. Çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etmesine rağmen yangın birçok noktaya yayılmış durumda.

-“İsrail” medyası: “Kuzey yanıyor!”

İşgal medyası: Tanksavar füzeleri Yukarı Celile’deki Ma’yan Baruch bölgesine düşerek yangına neden oldu.

İbranice Kanal 14:  Kiryat Şmona’ya düşen roketler sonucu altyapı ve binalarda ağır hasar meydana geldi. Son bir saatte Lübnan’dan Kiryat Şmona’ya yaklaşık 55 roket fırlatıldı. İtfaiye ekipleri çok sayıda yangınla uğraşıyor.

Kanal 12 İbranice: Lübnan’dan atılan bir tanksavar füzesi Miskav Am yerleşimindeki bir binaya isabet ederek hasara yol açtı. Lübnan’dan Miskav Am yerleşimine 3 adet anti-zırh füzesi fırlatılması sonucu yangın çıktı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.