Hizbullah Metulla’ya gerçekleştirdiği İHA saldırısında Sovyet “S5” füzelerini kullandı

0 9
image_pdf

Siyonist düşmanın dün gece Bekaa bölgesine yönelik saldırılarına yanıt olarak, Hizbullah , 16 Mayıs 2024 Perşembe günü Nafah’taki 210. Golan Tümeni komutanlığına, Kiyla’daki hava savunma kışlasına ve Yoav’daki kuzey bölgesini destekleyen topçu kışlasına 60’tan fazla Katyuşa roketiyle saldırı gerçekleştirdi.

-16 Mayıs Perşembe günü saat 08:35’te Adaser mevkiinde yeni kurulan casusluk ekipmanını uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

-16 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Zarit kışlasını ve buradaki teçhizat vinci ile yeni kurulan casusluk ekipmanını güdümlü silahlar ve top mermileriyle hedef aldı.

-16 Mayıs Perşembe günü saat 11:10’da Cel el-Alem’deki yeni kurulan casusluk ekipmanını uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

-16 Mayıs Perşembe günü saat 11:10’da Ramya bölgesindeki casusluk ekipmanlarını uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

-16 Mayıs Perşembe günü saat 13.38’de Metulla bölgesine, garnizonuna ve askeri araçlara, 2 adet “S5” havadan karaya füzelerle donanmış saldırı İHA’larıyla ​​saldırdı. İHA’lar belirlenen noktaya ulaştığında, araçlarından birine ve etrafına toplanan unsurlara füze atarak onları öldürdü ve yaraladı. Ardından saldırısına devam ederek hedefini isabetli bir şekilde vurdu.

Hizbullah, Metulla’ya gerçekleştirdiği İHA saldırısında Sovyet yapımı havadan karaya “S5” füzelerini kullandı. Bugün, kullandığı füzenin görselini paylaştı.

Siyonist medya, Hizbullah dün, en pahalı ve en gelişmiş savunma sistemlerinden birini imha ederek savaşın başlangıcından bu yana en büyük başarısını kaydetti.

İbranice Hadashot Bazman web sitesi: 20.000 şekel değerindeki bir Hizbullah insansız hava aracı dün Tiberya’nın doğusunda milyarlarca dolarlık bir projeyi etkisiz hale getirdi.

Yedioth Ahronoth gazetesi: Hizbullah dün Tiberya yakınlarındaki dev casus balonu sahasını saldırı İHA’sıyla vurarak ciddi hasara yol açtı.

Hizbullah askeri medyası, 15 Mayıs’ta işgal altındaki Filistin’in kuzeyindeki Ilan üssünde stratejik hava gemisi “SKYDEW”i saldırı İHA’sıyla hedef aldığı operasyondan görüntüler yayınladı.


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.