Siyonist Ordu Refah Sınır Kapısını İşgal Etti

0 14
image_pdf

Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki Refah sınır kapısını siyonist düşman ordusu işgal etti. İşgal ordusu savaşın başladığı ekim ayından bu yana ilk kez bölgeye girdi. Sınır, Gazze’ye yardım için ana giriş noktası ve Filistin topraklarına siyonist kontrol noktaları dışındaki tek geçiş noktası.

Gazze’deki soykırım savaşını yöten Pentagon “Gazze’ye yardım ulaştıracak “geçici” liman ve yüzer iskelenin inşa süreci tamamlandı, hava şartları uygun olduğunda taşınacaklar” açıklaması yaptı.

Refah sınır kapısının Filistin tarafını da Amerikan özel güvenlik -paramiliter güçlerin- şirketinin kontrol edeceği konuşuluyor.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Üsame Hamdan yaptığı basın toplantısında, “Refah’taki askeri operasyonun işgal ordusu için bir piknik olmayacağını, Refah kapısının Mısır-Filistin kapısı olduğunu ve öyle kalacağını teyit ediyoruz ve burada herhangi bir işgalci gücün varlığını kabul etmiyoruz.” dedi.

Üsame Hamdan “Amerika’nın desteklediği soykırıma rağmen Netanyahu hedeflerinin hiçbirine ulaşamadı. İsrail Gazze’ye yönelik saldırganlığına devam ederse ateşkes olmayacak.” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.