Esad: İdlip’de Türk Devletinin Çetelere Desteği Deşifre Oldu

0 230
image_pdf

ŞAM – Beşşar el Esad bugün Rus Duma Meclisi üyesi Dmitry Sablin başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Rusya Birlik Partisinden bir heyeti kabul etti.

Suriye’de çetelere karşı savaşta son durum ve gelişmelerin ele alındığı görüşmede; Sablin ve eşliğindeki Rus heyet Suriye ordusunun özellikle son olarak İdlib’te olmak üzere çetelere karşı sağladığı üstün başarılardan dolayı kutlamalarını takdim etti. Rus heyet Suriye ordusunun çetelere karşı bu zafer ve başarılarının sonuç itibarıyla tüm Suriye’de istikrarın sağlanmasına yol açacağına inandıklarını ifade etti.

  • Türk Devleti İdlip’te Deşifre Oldu

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad çetelere karşı sağlanan başarıların Suriye’nin ordusu ve halkı ile çetelere karşı mücadele ve vatan topraklarının her karışını terörden kurtarıp istikrar ve egemenliği sağlama azim ve kararlılığını kanıtladığının altını çizdi. çetelerin Türkiye rejimi başta olmak üzere uluslararası birçok taraftan aldıkları desteğe rağmen Suriye ordusu ve halkının vatan topraklarının her karışını kurtarma azim ve kararlılığını bir kez daha ifade eden el Esad; İdlib’te meydana gelen son çatışmaların Ankara’nın radikal çetelere verdiği büyük desteğin hacmini bilen bilmeyen herkese deşifre ettiğini vurguladı.

Teröristlerin Türkiye rejimi başta olmak üzere uluslararası birçok taraftan aldıkları desteğe rağmen Suriye ordusu ve halkının vatan topraklarının her karışını kurtarma azim ve kararlılığını bir kez daha ifade eden el Esad; İdlib’te meydana gelen son çatışmaların Ankara’nın çetelere verdiği büyük desteğin hacmini bilen bilmeyen herkese deşifre ettiğini vurguladı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.