Suriye Ordusu Serakib’den Taftanaz’a İlerliyor

0 289
image_pdf
Suriye ordusu tarafından Serakib’e girilmesinin ve kuşatılması ile Serakib’de bulunan 4 işgalci TSK kontrol noktası ile toplam kuşatılan TSK noktasının sayısı 9 oldu. İşgalci T.C serakib’in kuşatılmasının ardından çeteleri himaye için takfiye yaparak İdlip/Taftanaz’da yeni işgal noktaları kurdu.

 

  • SURİYE ORDUSU’NDAN AÇIKLAMA
Suriye ordusu, “işgalci İsrail’in saldırısıyla eş zamanlı olarak 6 Şubat 2020 tarihine denk gelen Perşembe günü sabahı saat tam 02:00’de hem de saldırganın şemsiyesi altında bazı askeri ve zırhlı araçları içeren işgalci Türk askeri konvoyunun Suriye toprakları dahiline doğru Oğulpınar mevkiinden geçiş yaptığını” duyurdu.

 

Suriye ordusu “Türk askeri konvoyunun, Suriye Ordusunun ilerleyişine çomak sokmak, İdlib ilinde sivilleri ablukaya alan, rehine ve canlı kalkan olarak kullanan başta “Nusra Cephesi” HTŞ olmak üzere çeteleri korumak için Benniş, Maarrat Masrin, Teftenaz Beldeleri arasındaki hat üzerinde yayıldığını” söyledi.

 

Suriye Ordusu açıklamasında şu hususlara dikkat çekti. “Eş zamanlı İsrail, Türkiye ve tekfirci çeteleri destekleyenlerin tümünün çabalarının  Suriye ordusunun çabaları sonucunda tüm topraklarını tekfirci çetelerin esaretinden temizleyene kadar sahadaki görevlerini yerine getirecekler” ifadesine yer verdi.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.