Mahir Çayan’ın Bütün Yazıları – Efrin Roksen Matbası’nda Basıldı

0 1.061
image_pdf
Mahir Çayan’ın Bütün Yazıları, Ocak 2018 yılında Efrin Roksen mabaaa’sı tarafından yapılmıştır. Bütün yazılar 1. baskı  Mahir Arpaçay, Alper Çakas Ve Muhammed Arslan yoldaşlar anısına ithaf edilmiştir.

ÖNSÖZ

Mahir Çayan’ın kendine ait Yazıları, 30 Mart 1972 Kızıldere sonrasında Bütün yazılar olarak derlenmiş ve  çeşitli yayıncılar tarafından defalarca basılmıştır. Fakat; dünya denkleminin alt-üst olduğu, eski dengelerin yıkıldığı, yeni dengelerin yeniden dizayn edildiği ülkemizde ve Ortadoğuda, sömürge devrimlerinin politik-askeri kuramcısı Mahir Çayan’ın, bütün yazılarını tekrar okuyucuyla buluşturmanın ve bunu ‘’Ortadoğu Devrimci Çemberi’’nin içinde yer alarak gerçekleştirmenin  gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

71  silahlı çıkışının ilk adımını atan Mahir Çayan, bu devrimci kopuşu gerçekleştirirken içinden çıktığı ortamı bataklık olarak nitelendirmiş ve bataklığın izlerini bir süre üzerlerinde taşıyacaklarını, bunun tersini idda etmenin idealizm olacağını ifade etmiştir. Ve bu izlerin ancak savaşın içinde savaşıla, savaşıla atılacağını net bir şekilde göstermiştir.

Diğer yandan Mahir Çayan, Kesintisiz devrim  broşürüne başlarken “ülkemiz solunda bugün tam bir teorik keşmekeş hüküm sürmektedir” diye başlamış ve Marksist devrim teorisinin diyalektik metoduna ve onun muhtevasına sadık kalarak, sömürge devrimlerinin politik-askeri kuramını ve onun dilini, terminolojisini, kavramlarını kendine ait bir uslupla yeniden üreterek Türkiye’ye ve sömürge devrimlerine özgü bir politik askeri kuramı sentezlemiştir.

İşte bu nedenle biz; Mahir Çayan’ın teorik ve politik  meseleleri ele alırken başvurduğu diyalektik metot’un ’’ herşey hareket halindedir’’ belirlemesine sadık kalarak. dünyayı sadece yorumlamakla yetinmeyip değiştirme eylemi içinde yer alarak, somutu soyutlamanın ve tekrar somutlaştırmanın, devrimci teoriyi bu temelde üretmenin tarihsel öznesi olacağız.

Ocak 2018

Ortadoğu Devrim Cephesi Yayınları


Mahir Çayan’ın Bütün Yazıları’nın 1. Baskısı 2018’de NATO’cu Türk işgal ordusu’nun, Efrin saldırısı öncesinde Ocak ayında “Efrin Roksen matbasında” yapılmıştı aradan geçen bir yıl gibi bir zaman aralıgında birinci baskı tükendi. 2. Baskı Efrin’de NATO’cu Türk işgalci devleti’ne karşı savaş’da şehit düşen Ramazan Güleken Yoldaş’ın anısına ithafen yapılmıştır. devamla 3. baskı yapılmıştır.

Ortadoğu devrim cephesi basın bürosu

PDF INDIR || ONLINE OKU

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.