Boğaziçi Üniversitesi | öğrencilerine sabah baskını

0 480
image_pdf

Erdoğan’ın “Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” diyerek hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri bu sabah polis baskınlarıyla uyandı

Tayyip Erdoğan’ın tekrar tekrar hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri bu sabah ev ve yurt baskınlarıyla gözaltına alındı.

Sabah 6.00 civarı Kuzey Kampüse gelen polisler, eş zamanlı olarak 2. yurt ve 4. yurtta GBT kontolü yaptı. Polislerin Kuzey Kampüsü kütüphanesi sesli çalışma bölümünde de GBT kontrolü yaptı.

BOĞAZİÇİ BASKININDA BİR “KOMANDO”: “REİS EMRİN BAŞIMIZ ÜSTÜNE… APONUN P.ÇLERİ UYANIN!”

Sosyalist Gündem hesabından yapılan paylaşımda, baskınlarda 2’si Boğaziçi Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu’ndan olmak üzere 3 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi. Polisin elinde bir gözaltı listesi olduğu belirtiliyor.

Sendika.Org’a konuşan bir Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin aktardığına göre sabah operasyon için kampüse onlarca çevik kuvvet polisinin yanı sıra akrep tipi zırhlı araçlar ve gözaltı araçları geldiğini, ayrıca, 22 Mart’taki polis saldırısının ardından kampüsün içinde ve dışında sivil polislerin bulunduğunu ve eyleme katıldığını tespit ettikleri öğrencilere kimlik kontrolü yaptıklarını aktardı.

Erdoğan “okuma hakkı vermeyeceğiz” demişti

Afrin’in TSK ve cihatçı gruplar tarafından ele geçirilmesinin ardından üniversitede lokum dağıtmak isteyen bir grup, “Katliamın lokumu olmaz” diyen üniversiteliler tarafından protesto edilerek engellenmiş, bunun üzerine Tayyip Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi’ni hedef almış, dün (24 Mart) tekrar üniversitelileri hedef göstererek “O komünist, o vatan haini, terörist gençler onların masalarını dağıtıyor. O terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” demişti.

Kaynak Sendikaorg

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.