RAF Gerillası Sigurd Debus’un Mahir Çayan İçin Kaleme Aldığı Not

0 1.713
image_pdf

1970 yılında kuruluşundan 1998’de resmen kendini fesh ettiğini açıkladığı gün kadar (Kızıl Ordu Farksiyonu) RAF, Avrupa’nın (Batı Almanya) en tanınmış şehir gerilla örneklerinden. Üstelik de en ağır baskı ve yok etme saldırıları altında, en uzun süre varlığını sürdüren şehir gerilla örgütlerinden biri.

RAF, dünya halklarının baş düşmanı ABD’nin ve Alman emperyalistlerinin korkulu rüyası anti-emperyalis bir cephe örgütü idi. RAF gerillaları, 2. paylaşım savaşı sonrası kapitalist-emperyalist kampın liderliğini üslenen Amerikan emperyalizmine ve NATO hedeflerine yönelik eylemleri ile sömürge halklarının kalbinde ve bilincinde yer etti.

RAF gerillası Sigurd Debus, 1981’de Ölüm orucunda iken Alman emperyalistleri tarafından “zorla besleme” saldırısı sonucu öldürüldü. Sigurd Debus, emperyalizm tarafından öldürülmeden önce Mahir Çayan ve Kızıldere şehitleri için bir not kaleme aldı.

-Sigurd Debus’un kaleme aldığı not:

“Mahir Çayan, 30/3/1972’de Faşistler tarafından Kızıldere/Türkiye’de katledildi.” diyen RAF gerillası Sigurd Debus, “Devrimciler, devrim için çıkılan yolda direnerek şehit düştünüz. Sizleri kalbimize ruhumuza, bilincimize kazıdık. Söylediğiniz gibi ‘özgür oluncaya dek savaşmak’ şiarı devrimin kanlı yolunda bizim de yolumuzdur.” diye yazmıştı.

Sigurd Debus ölümsüzdür!

Kızıldere son değil savaş sürüyor!

Kahrolsun emperyalizm!

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.