İşgalci Türkiye NATO’dan İdlib Hava Sahasında Önleme Yapmasını İstedi

0 270
image_pdf

Oligarşik dikta devletinin çete lideri Erdoğan’ın “İdlib harekâtı artık bir an meselesidir” açıklamasının ardından. İşgalci Türkiye, üyesi olduğu NATO’ya İdlib’e yönelik bir harekat gerçekleştireceğini bildirerek NATO’dan şehir üzerinde önleme uçuşu yapmasını talep etti.

Çete lideri Erdoğan’ın Gerek ülkemizde, gerek Rusya’da, gerekse sahada yapılan görüşmelerde şu ana kadar maalesef arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık. Daha açık bir ifadeyle, İdlib harekâtı artık bir an meselesidir.Ülkemizin bu konudaki kararlılığını hala anlamamış olan rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib’i bırakmayacağız”. Açıklamasına Krenlinden yanıt geldi

  • KREMLİN: ASKERİ OPERASYON EN KÖTÜ SENARYO OLUR

Erdoğan’a yanıt veren Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov ise “Türkiye’nin İdlib’deki Suriye hükümet güçlerine karşı askeri operasyonu en kötü senaryo olur” dedi.

  • LAVROV: ANLAŞAMADIK

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Moskova’daki Rus ve Türkiye heyetleri arasındaki görüşmelerde Türkiye tarafında yeni bir teklifte bulunmadıklarını ve eski anlaşmaların hayata geçmesini istediklerini kaydetmişti. Lavrov, görüşmelerde anlaşma sağlanamadığını söylemişti.

  • NATO’CU T.C TALİMAT VERDİ

Çete lideri Erdoğan’ın “İdlip’i rejime bırakmayacağız” açıklamasının ardından işgalci NATO üyesi Türkiye TSK’ya ve  komutasındaki çetelere Suriye’ye karşı gerçekleştirilecek operasyona hazır olma ve İdlip’e güç kaydırma’ talimatı verdi.

Talimat özerine İşgalci TSK ve komutasındaki Nusra/HTŞ çeteleri uzun süredir saldırıya uğramayan Lazkiye kırsalını hedef aldı İşgalci TSK ise Neyrab ve Serakib’de Suriye ordusunu hedef aldı. Suriye ordusu ise birkaç noktada karşı saldırı gerçekleştirdi ve Cisr El-Şuğur’u vurmaya başladı. Cisr El-Şuğur, Halep-Lazkiye karayolu M4 üzerinde yer alıyor.

  • HALKLARIN BAŞ DÜŞMANI ABD TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ

İşgalci TSK ve komutasındaki ÖSO çeteleri ise Afrin ve Halep’te toplanıp İdlip’e güç kaydırmaya başladı.

Emperyalist ABD’nin BM üyesi BMGK’da: “ABD, İdlip’te gerilimi tırmandıran Suriye rejimine karşı Türkiye’yi desteklemektedir.” Fransa’nın BM temsilcisi ise: “Rusya, BM’de İdlip için ateşkes kararı çıkmasını engelledi” açıklamasında bulundu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.