İşgalci NATO Devleti T.C’nin Borazanları İdlib’de

0 326
image_pdf

İşgalci TSK komutasındaki ÖSO/Heyet i Tahrir el Şam(HTŞ) Suriye ordusunun İdlib’in güneyinde çetelerden temizlediği Serakib ilçesinin kuzeybatısında yer alan Neyrab köyüne saldırı başlattı.

Suriye ordusu Neyrab’a ilerlemek isteyen İşgalci TSK komutasındaki çeteleri hedef aldığını ve püskürttüğünü duyurdu. Arapça yayın yapan Rus RT kanalında Rus savaş uçaklarının  İşgalci TSK’ya ait tank ve zırlı araçları vurulduğu haberi yer aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de 2 askerin öldüğünü, 5 askerin yaralandığını duyurdu.

MSB’nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

İşgalci NATO Tetikçisi  TSK’nın saldırgan savaşının naklen yayın kanalı Haber Türk ve borazanları Abdullah Ağar, Çetiner Çetin ve Mehmet Akif Ersoy İdlib’de.

  • RUSYA AÇIKLAMA

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Türk ordusunun Suriye’deki teröristlere destek verdiğini belirtti. Açıklamada Ankara’ya teröristlerin faaliyetlerine destek vermeyi ve onlara silah sevk etmeyi durdurma çağrısı yapıldı.

  • BİZ NATO’YUZ

İşgalci TSK ve komutasındaki çeteler Suriye ordusuna ve Neyrap’a saldırı başlatırken NATO’nun resmi Tıwıtır hesabından video paylaşıldı.

“We are NATO” (Biz NATO’yuz) etiketiyle yayınlanan videoda, Türkiye‘nin NATO‘ya katılım süreci ve Türkiye’nin NATO içerisindeki görevleri Türkçe olarak anlatılıyor.

Videoda, Türkiye’nin NATO’nun ‘en aktif üyelerinden biri’ olduğu belirtilirken, ülkenin NATO’ya ve NATO müttefiklerine desteğinin süreceği belirtiliyor.

Videoda ayrıca, “Müttefikler olarak ortak değerleri paylaşıyoruz. NATO’ya desteğimiz Türkiye’nin ittifaka katıldığı 1952 yılına dayanmaktadır. NATO görev ve harekatlarına en fazla katkı sağlayan ülkelerden biriyiz” ifadeleri yer alıyor.


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.