Gare’de Onlarca İşgalci Türk Askeri Öldürüldü

0 290
image_pdf

NATO ayakçısı TSK’nın Pençe Kartal-2 operasyonu adı altında Gare’ye (Güney Kürdistan) başlattığı işgal saldırısı sonrası HPG yaptığı açıklamada “10 Şubat günü saat 05:00’da Siyanê alanına indirilen işgalciler ile güçlerimiz arasında ilk temas yaşanmıştır.Türk ordusunun Garê’ye dönük saldırısı Gerillanın direnişi karşısında hezimete uğramış onlarca işgalci cezalandırılmıştır.” ifedelerine yer verdi.

  • Açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

10 Şubat günü saat 05:00’da Siyanê alanına indirilen işgalciler ile güçlerimiz arasında ilk temas yaşanmıştır. Güçlerimizin işgalcileri etkili bir şekilde vurması ile birçok işgalci cezalandırılmış, bir kısmı da yaralanmıştır. Darbe yiyen işgalciler bir kademe geri çekilmek zorunda kalmıştır. Çatışma alanı ve bölgedeki bir kamp savaş uçakları tarafından yoğun bir şekilde bombalanmıştır. Bombardımandan sonra bir araya toplanan işgalcilere karşı güçlerimiz bir kez daha saldırı eylemi gerçekleştirmiş, burada onlarca işgalci cezalandırılmıştır. Ağır bir darbe alan işgalciler çatışma yerinden uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

HELİKOPTERLER ALANDAN UZAKLAŞMAK ZORUNDA KALDI

Öğlen saatlerinde ve sonrasında işgalci Türk ordusu çatışma yerini savaş uçaklarıyla 6 kez bombalamıştır. Daha sonra düşman aynı alanı helikopterle de bombalamak istemiş, ancak güçlerimiz müdahale etmiş ve helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmışlardır.

BOMBARDIMAN VE HAVA HAREKETLİLİĞİ DEVAM EDİYOR

Siyanê alanındaki çatışmalar 10 Şubat’tan bu yana sürmektedir. Aynı zamanda Garê alanı üzerinde sürekli bir biçimde keşif ve savaş uçağı hareketliliği devam etmektedir.

11 Şubat günü Garê bölgesine bağlı Sêdarê alanı 6 kez, Nêranê alanı 5 kez, Museleka, Bilindbazê ve Şkeftiyan köylerinin çevresi 9 kez savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.

11 Şubat günü saat 20.00’dan şimdiye kadar Akrê-Siyanê hattında ve Qela Seddam alanında Skorsky helikopterlerinin hareketliliği devam etti.

ALANA İNDİRİLENEN İŞGALCİLER KUŞATMAYA ALINDI

Düşman güçleri Ergenê ve Siyanê hattına yerleşerek arazide yayılmaya çalışmıştır. Garê alanındaki birçok yere daha indirme yapmak istemiş, ancak bu girişimleri güçlerimiz tarafından müdahale edilerek engellenmiştir. Türk ordusunun Garê’ye dönük saldırısı Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın direnişi karşısında hezimete uğramış, alana indirilen işgalciler güçlerimiz tarafından kuşatmaya alınmıştır. Türk ordusu güçlerini ancak yoğun hava saldırıları geliştirerek korumaya çalışmaktadır.

Güçlerimiz karşısında çaresiz kalan ve ağır darbeler alan işgalci Türk ordusu yoğun bir şekilde savaş tekniği kullanmakta, alanı sürekli bir biçimde bombalamaktadır. Güçlerimiz yeni dönem gerilla taktikleri ve hareket tarzı ile işgalci Türk ordusunun tüm tekniğini boşa çıkarmış ve etkili darbeler vurmuştur. Elindeki tüm savaş tekniğine rağmen işgalci Türk ordusu Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın sarsılmaz Apocu iradesi karşısında sonuç alamamış, darbe üzerine darbe almaktan kurtulamamıştır.

TÜRK SAVUNMA BAKANLIĞI’NIN AÇIKLAMALARI YALANDIR

Türk Milli Savunma Bakanlığı’nın Garê saldırısına ilişkin yapmış olduğu açıklama tamamen yalana dayalıdır. Hakikatleri çarpıtarak kamuoyunu aldatma çabasından ibarettir. Bilakis Türk ordusu yaşanan çatışmalarda 30’un üzerinde kayıp vermiştir. Gerilla güçlerimizin kayıpları belirtildiği kadar olmayıp, ileride isimleri birlikte kamuoyuna açıklanacaktır.

KDP güçlerinin bizzat Garê operasyonuna katıldığı yönünde herhangi bir tespitimiz yoktur. Bu yönlü bilgiler doğru değildir. Ancak Garê saldırısına katılan işgalci Türk ordu güçleri ve helikopterleri Şırnak’tan Başika üssüne, oradan da Akrê ilçesine bağlı Bakırman nahiyesi üzerinden Garê’ye gelmişlerdir. KDP’nin bu durum karşısında herhangi bir tepkisi de görülmemiştir.

ÖZEL SAVAŞ MEDYASININ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL

Yalan propagandalarla sahte zaferler üreterek kamuoyunu aldatmaya alışkın olan Türk özel savaş hükümeti Garê saldırısından beklediği sonucu alamayıp, daha ilk günde hezimete uğradığında başka bir yalana başvurmuştur. İbrahim Parım adlı kişinin fotoğraflarını basına servis ederek PKK’nin lojistik sorumlusunun özel bir MİT operasyonu ile yakalandığını belirtmiştir. Fakat İbrahim Parım adlı kişi uzun bir süre önce partimizden uzaklaştırılmış ve sonrasında düşmana teslim olmuş sıradan birisidir. Türk özel savaş medyasının servis ettiği haberler doğru olmayıp psikolojik savaş amaçlı kara bir propagandadan ibarettir.

KOLİT’İ UÇAKLAR BOMBALADI

11 Şubat günü 02:00 – 03:00 saatleri Xakurkê bölgesine bağlı Kolit alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.