Birzeit Üniversitesi (جامعة بيرزيت) üç günlük yas ilan etti

0 40
image_pdf

Birzeit Üniversitesi iki öğrenci Cevat ve Zefer Rimavi kardeşler, şafak vakti işgalci Siyonist varlık (İsrail) tarafından katledildi. Birzeit Üniversitesi’nde gerçekleştirilen  cenaze töreninin ardından intikam yeminleri eşliğinde iki öğrenci Cevat ve Zefer Rimavi kardeşler, Filistin halkının ve binlerce ögrencinin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

  • Birzeit Üniversitesi yaptığı açıklamada:

“Birzeit Üniversitesi ailesi, Ramallah’ta Beit Rima kasabasında buğün şafak vakti İsrail kurşunları ile iki kardeşin Zefer ve Cevat Al-Rimavi’nin iki şehidin yasını tutuyor. Vatanın özgürlüğü uğruna canını veren şehit iki oğlunun yasını tutuyo. Buğün saat 12’de cenaze törenine tüm öğrencilerimizi katılmaya çağırıyoruz. Üniversite üç günlük yas ilan etti. Bayraklar yarıya indiriliyor. Çalışma saatleri askıya alınmıştır.

İşgalin saldırıları halkımızın direniş hakkını kullanmaktan vezgeçiremeyecek ve kıramayacak. Öğrencilerinin kanlarıyla kutsallaştırdıkları akademik ve aydınlatıcı rolünü yerine getirmekten alıkoyamayacak.

Birzeit Üniversitesi olarak, uluslarası toplumu ve insan hakları örgütlerini İsrail’in bu saldırganlığına karşı ve halkımızın yaşam hakkını ve öğrenim hakkını hiçe sayan vahşetini kınamaya, karşı çıkmaya çagırıyoruz. İşgalci saldırganlık sadece halkımızın ve öğrencilerimizin meşru haklarını elde etme ve işgale karşı direniş kararlılığını yükseltecektir.” ifadelerini kullandı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.