İnşaat İş: 3. Havalimanı’nda bir işçi daha öldü

0 376
image_pdf

İnşaat-İş Sendikası yarın açılacak 3. Havalimanı inşaatında bir işçinin yüksekten düşerek yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Kötü çalışma koşulları ve protestolarla gündemden düşmeyen ve yarın açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında bugün bir işçinin daha yaşamını yitirdiği iddia edildi.

İnşaat-İş Sendikası, Twitter hesabından kendilerine gelen bir mesajı paylaşarak bir işçinin yüksekten düşerek yaşamını yitirdiğini duyurdu. Gelen mesajda hayatını kaybeden işçinin firma adı ve kendisi hakkında bir bilgi edinilemediği belirtiliyor.

İnşaat-İş’in mesajı şöyle:

Yarın şatafatlı bir törenle açılış yapılacağı söylenen 3. Havalimanı şantiyesindeki üretim baskısı bir arkadaşımızın daha Canına mal oldu. Şantiyeden gelen haberi paylaşıyoruz. #KöleDeğiliz “Bugün sabah bir işçi yüksekten düşerek hayatını kaybetti. Firma adı ve personel hakkında bir bilgi edinilemedi”

DÜN GECE DE PANO ODASI PATLADI

İnşaat-İş, dün akşam da 3. havalimanı şantiyesinde meydana gelen patlamayla ilgili işçilerden gelen bilgiyi daha paylaştı. Pano odasının patladığını belirten işçiler, bu sırada iki kişinin yaralandığını belirtti.

İnşaat-İş, işçiden gelen bilgiyi Twitter’dan şu şekilde paylaştı:

“3’üncü Havalimanı şantiyesinde açılışa günler kala üretim baskısı tırmanmış durumda. İşçi arkadaşlarımızdan gelen bir bilgi şöyle:Dün gece saat 22:30 civarında otopark cp4 bölgesinde pano odası patladı, 2 yaralı var biri yoğun bakımda. Alp Erdem firmasının personelleri yaralandı şef olan( Savaş) yoğun bakımda, diğerinin (Hakan) kolunda ve yüzünde yanma var, tedavi ediliyor.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.