Doktora şiddet protesto edildi

0 380
image_pdf
 Adana’da doktorlar, bir meslektaşlarının hasta yakının saldırısına uğramasını protesto etti.
Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili Mahallesi’nde bulunan Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Aile Hekimi Mahmut Özcan, hasta yakını tarafından darp edildi. Doktorlar, meslektaşlarının şiddete maruz kalmasını Adana Şehir Hastanesi önünde protesto etti. KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in de destek verdiği açıklamaya çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı da katıldı. Aile Hekimleri Federasyonu İkinci Başkanı Dr. Yakup Şahin, meslektaşına yapılan saldırıyı kınadı.
Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında görevlerini yerine getirdiğini aktaran Şahin, olayın takipçisi olacaklarını vurguladı. Şahin, “Sağlık çalışanları; evde canı sıkılan karısına, kocasına, kızanın rahatlama yeri değildir. Bu suç TCK’nın 77’nci maddesinde ‘İnsanlığa karşı işlenen suçlar’ içerisinde değerlendirilmelidir. Kanun yoksa düzende yok” dedi.
Mesleğini yapmaya çalıştığını ve bu saldırıyı hak etmediğini söyleyen Aile Hekimi Mahmut Özcan, “28 yıllık hekimim. On bir yıldır aynı bölgede çalışıyorum. Bugüne kadar hiç bir hasta, hasta yakını, herhangi bir arkadaşla tartışmam olmadı. Saldırının sebebini bile anlayamadım bir şekilde darp edildim. Çok üzgünüm.”
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.