3. Havalimanı işçilerinden ‘aşağılanmaya’ ıslıklı tepki

0 406
image_pdf

İGA yabancı basınla bir araya geldi. Gazetecilerin toplantı katından başka yerde görüntü çekmesine izin verilmedi. İşçiler ‘aşağılanmaya’ ıslıklı tepki gösterdi.

İstanbul Grand Airport (İGA) Havalimanı İşletmesi, işçi ölümleri ve işçilerin eylemleri ile gündemden düşmeyen ve 29 Ekim’de açılışı yapılacağı duyurulan 3’üncü Havalimanı’nda yabancı basın temsilcileriyle bir araya geldi. Sadece yabancı basına açık olan toplantıda, açılış öncesi havalimanına dair hazırlanan sunum izlettirildi.

Gazetecilerin toplantı salonunun bulunduğu kat dışında bir yerde görüntü almasına izin verilmedi. Hemen hemen her gazetecinin başına ise adeta bir özel güvenlik çalışanı konuşlandırıldı.

“DÜZELTTİK DEDİKLERİ KOŞULLAR BUNLAR”

Öte yandan İnşaat-İş Sendikası resmi twitter hesabından işçilerin iş koşullarında herhangi bir düzeltilmeye gitmediği ve uzun kuyruklar eşliğinde yemek sırasında beklediği videoyu paylaşarak, “Açılışa günler kaldı ama biz halen başı sonu belli olmayan kuyruklarla yemek yeme mücadelesi veriyoruz. Düzelttiklerini söyledikleri koşullar bunlar” diye kaydetti.

AŞAĞILANMAYA ISLIKLI TEPKİ

İnşaat İş işçilerden gelen tepkileri aktardı: Yapacakları şatafatlı açılışta bizim yemek yediğimiz çadırlar görüntülerini bozacak diye düşünmüş olacaklar ki kaldırdılar. Zaten bir işkenceye dönen yemek yeme faslımızı, bu sefer de bizi bodrum kata indirerek daha aşağılayıcı bir niteliğe dönüştürdüler. Bu aşağılamaya ve yemek yemenin işkenceye dönüştürülmesine karşı tepkilerimizi ıslıklarımızla ifade ettik. Bunun üzerine servislere bindirilerek başka yemekhanelere götürüldük.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.