Süveyda’ya Terör Saldırıları Keskin Bir Dille Kınandı

0 420
image_pdf

SÜVEYDA – Süveyda İlinde dini ve sosyal faaliyetler; bugün Süveyda Kenti ve kırsalında meydana gelen terör saldırılarını keskin bir dile kınadılar.

Müslüman Muvahhidin Taifesinin Akıl Şeyhi Hikmet el Heceri; Suriye ve halkını hedef alan muhtelif yönlü bu savaşta belli başlı devletlerin destekleyip edat olarak kullandıkları teröristlerin bulundukları bu vahşetin Süveyda Kenti ve ahalisinin yaşadıkları güven ve istikrarı, ulusal birlik ve beraberliği hedef aldığına dikkat çekti.

Akıl Şeyhi Heceri; kara bir kin ve ordu birliklerimiz karşısındaki ağır hezimetin hıncıyla gerçekleşen bu vahşetin amacına ulaşamayacağını, Suriye halkının muhtelif kesimleri ve bileşenleri ile vatanının ve ordusunun yanında olduğunun altını çizdi.

Kahraman ordu birliklerimizin Süveyda halkı ile işbirliği içinde tüm bu saldırı ve kompoları başarıyla çökerttiklerini ifade eden Heceri; Suriye ve halkına karşı düşman dış güçler ve edatları terör örgütlerin bu çaresiz ve başarısız planlarına yol vermenin mümkün olmadığını kaydetti.

Süveyda İlinde Evanjelik Kilisesi Sorumlusu Peder Semih el Sadi ise korkak ve insanlık dışı saldırıların failleri ve onları destekleyip yönlendirenlerin karanlık ideolojileri ve vahşetlerini yansıttığını ifade etti.

Şam Diyarları Ulemalar Birliği yürütme ofis üyesi Şeyh Kemiyl el Nasır benzer bir açıklamada; vatan sevgisi ve ulusal birlik ilkeleriyle büyüyen Süveyda halkının yediden yetmişine ordu ile omuz omuza vatanı savunma iradelerinden caymalarının mümkün olmadığını ifade etti.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.