SURİYE: İŞGALCİ T.C DEVLETİ “SURİYE HALKINA SALDIRILARINI” DERHAL DURDURMALI

0 231
image_pdf

 

SURİYE HALKINA YÖNELİK KATLİAMLARIN SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR

Suriye, işgalci Türk güçleri tarafından Suriye halkına karşı uygulanan kanlı saldırganlıkları en sert ifadeler ile kınayarak, dünya kamuoyunu Erdoğan’ın katliamlarını derhal durdurmaya çağırdı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında resmi bir kaynak bugün SANA muhabirine yaptığı açıklamada; Suriye işgalci Türk güçleri tarafından Suriye halkına karşı uyguladığı saldırganlıklarını en şiddetli ifadelerle kınadığını belirtirken bu katliamlarının en sonuncusu Rakka İli Tel Abyad kırsalında dün İHA’larla gerçekleştiren bombardımanları sonucunda, aralarında çocukların da bulunduğu 5 sivil vatandaşın yaşamını kaybettiği belirtildi.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı Yetkilisi, Türk rejim güçlerinin ve kullandığı çete gruplarının Soçi ve Astana’da yapılan anlaşmalara rağmen Suriye halkına karşı suç işlemeye devam ettigini, Erdoğan’ın uluslararası kanunları hiçe saydığının açık bir göstergesi olduğu vurguladı. Kaynak; Erdoğan’ın işgal ve saldırganlığa dayalı niyet ve eylemleri, yukarıda bahsedilen anlaşmalara göre üstüne aldığı yükümlülükleri ve uluslararası hukuk ve BM antlaşmasına rağmen, saldırganlığın surumlusu  Erdoğan’dır denildi.

Kaynak ayrıca; Suriye’nin Türk rejiminin saldırganlığına karşı halkını, egemenliğini ve toprak bütünlüğünü korumada her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceği vurguladı. Kaynak; uluslararası antlaşmalara ve insan hakları hukukuna açık ve ciddi bir şekilde tehdit  teşkil eden Erdoğan’ın Suriye halkına yönelik katliamlarının derhal durdurulması için dünya kamuoyunun harekete geçmesi çağrısında bulunuldu dedi.

Kaynak: Sana

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.