İsrail gemisi Galaxy Leader’e, Husiler tarafından el konulduğu duyuruldu

0 33
image_pdf

Kızıldeniz’de İsrail gemisi “Galaxy Leader”, 52 kişilik mürettebatıyla birlikte Ensarullah deniz komandoları tarafından ele geçirildiği duyuruldu. Ayrıca 8 Kasım’da Yemen Silahlı Kuvvetleri, Yemen hava sahasında Siyonist rejim “-İsrail’e-” gözetleme ve izleme desteği veren Amerikan MQ9 İHA’sını düşürdükleri görüntüleri yayınlamıştı.

Yemen Silahlı Kuvvetleri kısa bir süre sonra açıklama yapacak. Yemenli bir askeri kaynak el-Meyadin’e şunları söyledi: “İsrail gemi dosyası hakkında askeri bir açıklama yapacağız ve Filistinlileri, Gazze’yi ve direnişi memnun edecek şeyi bekleyin.”

Yahya Seri, bugün yaptığı açıklamada Kızıldeniz’de siyonist işgal güçlerine ait gemilere yönelik saldırıların startını verdiklerini duyurmuştu.

-Yemen Silahlı Kuvvetleri Açıklaması:

Dini, milli ve ahlaki sorumluluklar doğrultusunda ve İsrail-Amerikan saldırılarına maruz kalan Gazze bölgesindeki günlük katliamlar ve soykırımlar karşısında, Yemen halkının ve özgür ulusların taleplerine yanıt olarak, Gazze’deki mağdur ailelerimize yardım amacıyla, Yemen Silahlı Kuvvetleri, aşağıdaki türde tüm gemilere yönelik hedefleme yapacağını duyurur:

1. Siyonist varlığın bayrağını taşıyan gemiler
2. İsrail şirketleri tarafından işletilen gemiler
3. İsrail şirketlerine ait gemiler

Yemen Silahlı Kuvvetleri, tüm dünya ülkelerinden aşağıdaki konularda şu taleplerde bulunmaktadır:

A. Bu gemilerin mürettebatındaki vatandaşlarını geri çekme
B. Bu gemilere yük yükleme veya bu gemilerle iş yapmaktan kaçınma
C. Gemilerinize, bu gemilerden uzak durmaları için bilgi verme


-Husiler tarafından düşürülen Amerikan MQ9 İHA’sı 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.