Husiler “2000 Suudi Askerini Esir Aldıklarını” Duyurdu

0 183
image_pdf

Yemen: Husiler 2000 Suudi Askeri Esir Aldı

Yemen, Mart 2015’ten bu yana sürdürülen haksız savaş ve işgali karşısında zafer kazanmak için Aramco saldırısının ardından ikinci stratejik hamleyle Suudi Arabistan’ın Necran eyaletine büyük çaplı bir kara taarruzu düzenledi, 250 kilometre derinlite alanları ele geçirdiğini ve üç tugay düşman askerini esir aldığını duyurdu.

Yemen ordusu, önceki gün Suudi Arabistan’ın Necran eyaletinde düzenledikleri büyük çaplı kara taarruzunun ardından yapılan basın duyurusunda 72 saatlik operasyon neticesinde 250 kilometre derinlikte bir alanı Suudi Arabistan ordusuna bağlı asker ve paralı milislerden temizlediğini belirtirken, “düşmana 500 kadar ölü ve yaralı verdirdiklerini” ve “2,000 düşman askerini esir aldıklarını” duyurdu.

Yemen Ordu Sözcsü General Yahya Saheer tarafından düzenlenen basın toplantısında Zafer Operasyonu adıyla düzenlenen taarruza ait bilgiler ve görüntüler paylaşıldı.

Yemen Savunma Bakanı General Muhammed Nasır’ın da takip ettiği ve operasyon neticesinde imha edilen Suudi üsleri, öldürülen Suudi Arabistan askerleri ve askeri teçhizatları, taarruz sonrası kaydedilen görüntülerle Yemen ordusunun düzenlediği basın duyurusunda sergilendi.

Yemen ordusu ve halk komitelerinin düzenlediği taarruz sırasında Suudi Arabistan ordusuna bağlı savaş uçaklarının 72 saat içerisinde çatışma bölgesine 300 bombardıman düzenlediği ancak koordinasyon eksikliği ve askeri yetersizliği ile meşhur Suudilerin genellikle kendi askerlerini bombaladığı ifade edildi.

Esir alınan Suudi asker ve paralı askerleri ise böyle görüntülendi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.