Sömürgeci T.C’nin helikopterden attığı Servet Turgut yaşamını yitirdi

0 224
image_pdf

Faşist TSK askerleri tarafından Gözaltına alındıktan sonra Osman Şiban’la birlikte helikopterden atılan ve 20 gündür yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veren 55 yaşındaki Servet Turgut yaşamını yitirdi.

Van’ın Çatak ilçesinde “Yıldırım-10 Norduz” operasyonuna çıkan askerler tarafından Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Çığlıca köyünün Yoğurtlu mezrasında 11 Eylül’de gözaltına alındıktan 2 gün sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında oldukları ortaya çıkan ve Osman Şiban’la birlikte helikopterden atıldıkları belgelenen 7 çocuk babası Servet Turgut (55), yoğun bakım servisinde yaşamını yitirdi.

Turgut’un cenazesi, otopsi işlemleri için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Adli Tıp Merkezi’ne götürüldü. Otopsi işlemlerinin ardından Turgut’un cenazesi Van’da defnedilecek.

Helikopterden insan atma, Emperyalist ve işgalci güçlerin yaygın politikaları idi. ABD ordusunun Vietnam’da, Fransız ordusununda Vietnam’dan önce Madagaskar ve Cezayir’de sömürge karşıtlarına karşı sıkça başvurduğu bir infaz yöntemiydi. Cezayir’de denize atılan cesetlerin sahile vurması üzerine ayaklarına beton bloklar bağlanmaya başlanmış ve bu dahiyane çözüm sonradan Latin Amerika diktatörlüklerine ilham kaynağı olmuştu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.