TCG Kemalreis Fırkateyni Hayfa limanına demirledi

0 21
image_pdf

TCG Kemalreis (F-247) Fırkateyni 3 Eylül’de NATO devriye görevinin bir parçası olarak Hayfa Limanındaki askeri üsse demirledi. Türkiye, İsrail ve ABD donanmaları en son 1998’de Akdeniz’de ortak tatbikat düzenlemişti.

Ankara ve Tel Aviv geçtiğimiz günlerde diplomatik ilişkilerinin tamamen normale döndüğünü duyurdular. “Normallaeşme” anlaşmasının bir adımı olarak  Siyonist rejim ile Faşist T.C. 1951’den sonra bir ilke imza atarak havacılık anlaşması imzalamıştı.

Faşist Erdoğan liderliğindeki AKP ile Siyonist rejim arasındaki diplomatik ilişkilerin tamamen normalleşmesinin ardından, TCG Kemalreis fırkateyni ABD Donanması’na bağlı Arleigh Burke sınıfı muhrip USS Forrest Sherman (DDG-98) eşliğinde işgal altındaki toprakların kuzeybatısındaki Hayfa limanına demirledi.

Türk Donanmasına ait bir savaş gemisinin siyonist varlığın işgali altındaki Hayfa limanına demirlemiş olması, siyonist varlık ile faşist T.C. devletinin işbirliğini ve ikiyüzlü Erdoğan liderliğindeki AKP hükümetinin Filistin halkına karşı açık düşmanlığını birkez daha ortaya koymaktadır.

Ankara ve Tel Aviv geçtiğimiz günlerde diplomatik ilişkilerinin tamamen normale döndüğünü duyurdular. Irkçı İsrail’in Geçici Başbakanı Yair Lapid ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu yılın Ağustos ayının sonunda, iki taraf arasındaki ilişkilerin normale döndüğünü ve Tel Aviv ile Ankara’nın yakında büyükelçilerini atayacaklarını resmen açıkladı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.