Siyonist ordu ile çatışmada FHKC savaşçısı Ömer Menna şehit düştü

0 38
image_pdf

Bu sabah, Ömer Menna (22Yaşında) İşgal altındaki Batı Şeria’daki Dehişe kampında Siyonist işgal güçleri ile çatışmalar sırasında şehit düştü. İşgal ordusu kampa baskın düzenledi. Baskına Direnişle karşılık verildi. Ömer Menna, Siyonist ordu güçleri ile girdiği çatışmada göğsünden vurularak şehit düştü. İşgal askerleri şehit Ömer Menna’nın kardeşlerini de tutukladı.

  • “Parmaklarımız Tetikte”

FHKC, “Beytüllahim’deki Dehişe devrimci kampında işgal güçleri ile silahlı bir çatışma sırasında savaşçı yoldaş Ömer Menna ( عمر منّاع) Şehit oldu” açıklaması yaptı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin (FHKC) askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, “Kahraman yoldaşımızın yasını tutarken, onun kanı ve halkımızın şehitlerinin kanları  yerde kalmayacak. Parmaklarımız tetikte, işgalci Siyonist düşmana karşılık vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Ömer Menna, Beytüllahim’deki Dehişe kampında binlerce kişiyle son yolculuğuna uğurlandı. Halk, direniş savaşçılarının omuzladığı Menna için “Bi’r- ruh bi’d-dem nefdik ya şehit” (Canımızla kanımızla seninleyiz ya şehit) attı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.