Siyonist ordu ile çatışmada FHKC militanı Adem Eyyad şehit düştü

0 78
image_pdf

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Dehişe kampına baskın düzenleyen Siyonist işgal güçleri ile çıkan çatışmalar sırasında 15 yaşındaki FHKC militanı Adem Eyyad keskin nişancı tarafından vurularak şehit oldu.

FHKC tarafından yapılan açıklamada Adem Eyyad’ın Cephe çizgisinde mücadele eden bir aileden geldiği belirtilirken kampı savunmada da en ön saflarda yoldaşları ile birlikte korkusuzca çatışmalarda yer aldığı vurgulandı. 15 yaşındaki küçük savaşçı Adem’in, işgalci düşmana molotof attığı sırada Siyonist bir keskin nişancı tarafından göğsünden vurularak şehit düştüğü aktarıldı.

Adem Eyyad’ın üzerinde bir de vasiyetname bulundu. Şöyle diyor Adem: “Benim de yapacak çok işim vardı ama hayalimi gerçekleştirmenin imkansız olduğu bir ülkedeyiz. Rabbimden beni şehitlerle birlikte kabul etmesini diliyorum. Şehitlik ölüm değildir. Şehitlik tüm dünyanın zaferi ve gururudur. Pusulanızı kurun ve işgalcilere yöneltin.”

İşgal askerleri ile çatışmada şehit düşen 15 yaşındaki FHKC’li Adem Eyyad, Ebu Ali Mustafa Tugayları ve yüzlerce kişinin katıldğı ceneze töreninin ardından yoldaşlarının omzunda Beytüllahimde’ki şehitler mezarlığın da son yolculuğuna uğurlandı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.