Kirli, dikta çekirdeği TÜSİAD “Temiz toplum mücadelesinin yanındayız”

0 31
image_pdf

Ülkemizde kirli, karanlık ve karmaşık ilişkiler ağının asıl  muhattabı TÜSİAD, daha ruşen halinde iken ABD tarafından devşirilmiş, 1945 sonrası ise ülkemizi yeni-sömürgeci karanlık ilişkiler ağının girdabına sokan oligarşik dikta çekirdeğidir. Yerli ve kirli zenginler (Burjuvalar) kulübü TÜSİAD toplumu kirli olmakla itham etti. Ve şunları söyledi “Temiz toplum, temiz siyaset için her türlü mücadelenin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yanında olacağız.” dedi.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi toplantısını düzenledi. Pandemi nedeniyle çevrimiçi yapılan toplantıda Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan ve Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, ekonomi politikalarından son günlerde Türkiye’nin gündemini meşgul eden siyaset-mafya tartışmalarına, HDP’nin kapatılmasına kadar çeşitli konularda açıklamalar yaptı.

İşsizliğin, yoksulluğun, açlığın, yozlaşmanın, mafya ve çeteleşmenin asıl sorumlusu TÜSİAD’ın açıklamaları şöyle: “Evet, verilere göre gayet iyi büyüyoruz” diyen Özilhan, “İşsizlik ve enflasyon sorunları altında insanların mutlu olması beklenebilir mi? Geleceğe ilişkin inancımız, umudumuz zayıflıyorsa, bir yerlerde bir terslik var demektir” diye konuştu.

  • HALK DÜŞMANI VE SUÇ ÖRGÜTÜ TÜSİAD ŞÖYLE DEVAM ETTİ

“Hepimizi son zamanlarda en çok düşündüren ve kaygılandıran konu ise hukuk devleti anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak karmaşık, karanlık ilişkiler ağının mevcudiyetine ilişkin iddialar. Bu iddialar, yolsuzluklar, suç örgütleri, siyasi etik, medya etiği, iş etiği gibi başlıkların kamuoyunda yoğun biçimde tartışılmasına yol açıyor; Bu şüphelerin giderilmesi gerekiyor. Temiz toplum, temiz siyaset için her türlü mücadelenin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yanında olacağız.” ifadelerine yer verdi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.