BÖG Savaşçısı – Mustafa Kalafat Dersim’de Yaşamını Yitirdi

0 1.528
image_pdf

Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG)  Mustafa Kalafat (M.Ali Kasırga)’ın 11 Ağustos’ günü Pülümür’de yaşanan ve HPG komutanlarından Atakan Mahir’in içinde bulunduğu 10 gerillanın yaşamını yitirdiği çatışmada yaşamını yitirdiğini belirtti

‘’Mehmet Ali yoldaş, çocukluk yıllarından bu yana devrimci mücadele içerisinde yer almıştır. Çerkes halkının bir evladıdır. Mehmet Ali yoldaşımız tıpkı Doğan ve Cihan yoldaşlarımız gibi Sinop’ta doğmuş, lise ve üniversite yıllarında mücadelede aktif rol almıştır. Şehit Muzaffer Kandemir yoldaşımızla aynı şantiyede ter dökmüş, işçi sınıfının mücadelesini omuzlamıştır.

Gençlik mücadelesinden, proleteryanın kurtuluşuna dağlara uzanan yolda ömrünü bu kavgaya adamıştır. 2015 Kasım Atılımı ile birlikte özgür alanlara gelmiş, Merkez Komutanlık bünyesinde BÖG’ün kurucu kadroları arasında yer almıştır. Uzun bir süre Medya Savunma Alanları’nda Rasih Kurtuluş Müfrezesinin komutanlığını yapmıştır. Birçok savaşçının doğrudan yetiştirilmesinde ve birçok farklı birimin yönetiminde bizzat görev üslenmiştir. Medya Savunma Alanları’ndan Rojava’ya birçok alan ve cephede savaşmıştır.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.