Tarkan: İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna nasıl satabilir?

0 196
image_pdf

Tarkan, Çanakkale’de süren doğa katliamına ilişkin paylaşımda bulunarak “Temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık” dedi

Sosyal medya hesabı üzerinden Kaz Dağları için paylaşım yapan Tarkan, rant için ard arda uygulamaya konulan doğa katliamlarına son verilmesini talep etti.

“Temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık”

Tarkan’ın paylaşımlarında yer alan açıklamalar şöyle:

“Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.”

“Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.