‘Paranız ödenecek’ diye çağrılan işçiler darp edildi

0 321
image_pdf

Ankara’da 6 aydır ücretleri ödenmediği için iş bırakan işçiler saldırıya uğradı, 3 işçi yaralandı.

Ankara İncek’te bulunan bir inşaat firmasında çalışan 35 işçi, 6 aydır ücretleri ödenmeyince dün iş bırakma kararı aldı. İş bırakan işçiler, alacaklarının ödenmesi için bağlı çalıştıkları Fidanlar İnşaat firması yetkilileri ile görüşmek üzere firmanın ofisine gitti. Ancak işçiler burada aralarında firma yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Edinilen bilgilere göre, şirketin ofisine giden alacaklı işçiler, burada firmanın proje mühendisi olan Ö.S.’nin hakaretleri ile karşılaştı. İşçilerin uğradıkları hakaretlere karşılık vermesi üzerine kargaşa çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri, ifadelerini almak üzere işçileri en yakın karakola götürdü. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan işçiler, tekrardan Fidanlar İnşaat’ın sahibi ile görüşmek üzere söz konusu firmanın ofisine döndü.

Yapılan görüşmeler sonucu firma sahibi, alacaklarını ödediği yaklaşık 28 işçiden tekrar şantiye alanına dönmelerini istedi. Alacakları ödenmeyen diğer işçiler ise, şirket ofisi ve yatakhanesi arasında bulunan tenha bir alana çağrılarak, paralarının orada ödeneceği söylendi. Paralarını almak için giden işçiler, iddiaya göre burada aralarında firmanın proje mühendisi Ö.S.’nin de bulunduğu yaklaşık 50 kişinin saldırısına uğradı.Saldırıda yaralanan 3 işçi, Ankara Gölbaşı Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BİZE TUZAK KURDULAR’

Başından ve yüzünden darbeler alan Keleş, şunları söyledi:

“Fidanlar İnşaat’ın yetkilileri ve firmanın proje mühendisi Ö.S., ‘gelin paranızı alın’ diyerek, bizi yemekhane ile ofisin arasında bulunan bir yere çağırdı. Ben, kardeşim ve parasını alamayan diğer 4 arkadaşımız, paramızı almak için oraya gittiğimizde firmanın yetkilileri ve özellikle de firmanın proje mühendisi Ö.S., bize hakaret etmeye başladı. Daha sonra oraya yaklaşık 50 kişi gelerek, bize saldırdı. Ö.S. denilen kişi, özellikle beni işaret ederek, bana saldırmaları için yanlarında getirdikleri kişilere talimat verdi. Yaklaşık 20 kişi bana saldırdı. Yani bize tuzak kurdular. Daha sonra olay yerine gelen polisler beni, kardeşimi ve diğer arkadaşlarımızı onların elinden alarak, hastaneye götürdü.”

Keleş, alacaklarının ödenmesini beklerken darp edildikleri firma yetkilileri hakkında şikayetçi olduğunu ve en yakın zamanda suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.