Ölüm orucundaki Mesutoğlu tedaviyi reddetti

0 364
image_pdf

Derik Kaymakamı Fatih Safitürk suikastı nedeniyle aldığı cezayı protesto için ölüm orucuna başlayan Şerif Mesutoğlu kaldırıldığı hastanede tedaviyi reddetti.

Mardin’in Derik Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün 10 Kasım 2016’da makamında öldürülmesine ilişkin görülen ve 22 Ekim’de karara bağlanan davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 18 yıl hapis cezası alan Kaymakamlık Yazı İşleri Şefi Şerif Mesutoğlu, kararı protesto etmek için başladığı ölüm orucunun 15’inci gününde.

Ailesi ve avukatları dahil açık ve kapalı görüşmeleri reddeden Mesutoğlu, fenalaşarak kaldırıldığı Siverek Devlet Hastanesi’nde tedaviyi kabul etmedi. İradesi dışında müdahaleyi kabul etmeyen Mesutoğlu’nun yeniden Siverek T Tipi Cezaevi’ne götürüldüğü öğrenildi.

Bugün açık görüş olması sebebi ile ilçeye gelen Mesutoğlu’nun eşi Samiye Mesutoğlu’nun ilçe savcısı ile görüşeceği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Kaymakam Fatih Safitürk’ün yaşamını yitirdiği saldırıya ilişkin 15 kişi hakkında açılan dava, 22 Ekim tarihinde Mardin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada karara bağlandı. 6’sı tutuklu 15 sanığın yargılandığı davada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Kaymakamlık Yazı İşleri Şefi Şerif Mesutoğlu hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 18 yıl hapis cezası verdi. Diğer 14 sanık hakkında ise, Kaymakam Safitürk’ün öldürülmesi suçlamasından beraat kararı verildi.Mesutoğlu, davanın karar duruşmasından önceki duruşmasında Siverek T Tipi Cezaevi’nde SEGBİS’le ifade verdiği sırada, üzerine sıktığı çakmak gazını yakarak kendini ateşe vermişti. Yaralanıp kaldırıldığı Siverek Devlet Hastanesi’nden bir süre sonra taburcu edilerek yeniden cezaevine gönderilen Mesutoğlu, hakkındaki suçlamaları reddederek, karar duruşmasının ardından ölüm orucuna başlamıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.