MHP’li başkanın işten attığı işçilerden Aliağa Belediyesi önünde oturma eylemi

0 249
image_pdf

İzmir’de MHP’li Aliağa Belediyesi’nden atılan DİSK’e bağlı Genel-İş üyesi işçiler eylemlerinin 22’nci gününde, belediye binası önünde bir günlük oturma eylemi yaptı

İzmir’de bulunan Aliağa Belediyesi’nden atılan, Aliağa Demokrasi Meydanı’nda 21 gündür nöbet tutan DİSK’e bağlı Genel-İş üyesi 22 işçi eylemlerini belediye binasının önüne taşıdı. İşçiler, nöbetlerine dikkat çekmek için belediye binasının önünde bir günlük oturma eylemi yaptı.

Ne olmuştu?

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte göreve gelen Aliağa Belediyesi’nin MHP’li başkanı Serkan Acar, 22 işçiyi işten çıkarmış, işçiler işe geri dönmek için direneceklerini kaydetmişti. DİSK İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, 30 Mayıs’ta bir açıklama yaparak 200’e yakın işçinin Başkanlık Genelgesi ile asıl işkollarının bulunduğu müdürlüklere gönderildiğini ve bu işçilerin içinde yıllarca büro personeli olarak çalıştığı halde hiçbir iş güvenliği eğitimi ya da tedbiri alınmadan temizlik işlerinde çalışmaya zorlandığını aktarmıştı. Kara, belediyenin görüşme taleplerine cevap vermediğini belirterek, “Bizler belediye yönetimine şu taleplerimizle buradan seslenmek istiyoruz. İşten çıkarılan arkadaşlarımız işlerine derhal iade edilsin. İşyeri değişikliği yapılan arkadaşlarımız,  işlerinin başına gönderilsin. Mobbinge dönük uygulamalardan derhal vazgeçilsin” demişti.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.