Manisa’da jandarma JES’e karşı direnen köylülerin çadırını hedef aldı

0 336
image_pdf

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde, Jeotermal Elektrik Santrali’ne (JES) karşı kurulan direniş çadırı jandarma tarafından kaldırıldı

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde kurulmak istenen Jeotermal Elektrik Santrali’ne (JES) karşı köylülerin başlattığı direniş sürerken, dün gece direniş çadırı jandarma tarafından kaldırıldı.

Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, dün saat.17.00 sıralarında, beraberinde Jandarma komutanı ve jandarmalar olduğu halde direniş çadırına gelmiş ve şirketin çalışmaları durdurduğunu gerekçe göstererek, köylülerden çadırı sökmelerini istemişti.  Kaymakam ile köylüler arasında uzun konuşmaların olduğu görüşmelerin ardından köylüler Kaymakam Kılıç’a, “Şirket alanı terk etsin, biz de çadırı kaldıracağız” cevabını vermişlerdi.

Kaymakam’ın çadırlarından ayrılmasından sonra da, direnişlerini sürdüren Hacıbektaşlı köylüleri, çadırı terk etmeyerek direnişlerini sürdürdüler. Çadırda gece nöbeti devam ederken, gece saat.04.00 sıraları köye gelen çok sayıda jandarma birlikleri çadırı sardı ve çadırda bulunanlara kimlik yoklaması yaptı. Daha sonra Jandarma beraberinde getirdikleri 8-10 işçi ile direniş çadırını sökerek bir kenara topladı. Jandarmaların çadırın başında nöbet tuttuğu bildirildi. Çadır sökümü sırasında herhangi bir gözaltı olayının yaşanmadığı belirtilirken, çadırda 3 kadın ve 9-10 genç köylünün nöbette bulunduğu öğrenildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.