HDP Belediyelerine Kayyum: Faşizmin Evdekal Çağrılarına İtibar Etmeyin

0 301
image_pdf

Türkiye, Kürdistan İşçi ve Emekçi halkları faşizmin “evdekal” çağrılarına asla itibar etmemeli. Birleşik devrimci güçler “Son kanlı kavganın” verileceği sokakları faşist T.C devleti ve AKP’nin resmi ve gayri-resmi militarist, paramiliter çetelerine terk etmemeli. Bütün devrimci ve demokratik güçler emekçi halklarımızın savunma ve sağlığını güvence altına alacak tedbirleri acilen almalıdır.


  • HDP’li 4 belediyeye kayyum atandı

HDP’li Batman, Silvan, Lice ve Ergani belediyesine kayyum atandı. Yerine kayyum atanan belediye eşbaşkanlarının evleri basılarak gözaltına alındı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde bulunan Batman, Silvan, Lice ve Ergani belediyelerine İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla kayyum atandı. Belediye binaları sabah saatlerinde polislerce ablukaya alınırken, belediyelerin önündeki caddeler trafiğe kapatıldı, belediyelere giden personeller de binalara alınmayarak evlerine gönderildi.

  • Belediye eşbaşkanları gözaltına alındı

Belediyelere kayyum atamalarıyla birlikte belediye eşbaşkanlarının da evlerine baskınlar düzenlendi. Alınan bilgilere göre, şimdiye kadar evlerine baskın yapılan belediye eşbaşkanlarından Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak ve Ergani Belediye Eşbaşkanı Ahmet Kaya gözaltına alındı.

  • HDP’nin 36 belediyesine kayyum atandı

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde 3 büyükşehir, 5 il, 45 ilçe ve 12 belde olmak üzere toplam 65 belediye kazanmıştı. Son kayyum atamalarıyla partinin 3 büyükşehir, 1 il, 29 ilçe ve 3 belde belediyesine kayyım atanmış oldu.

  • HDP’den açıklama

Kayyum atamaları sonrası HDP sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

AKP-MHP iktidarı, halk sağlığı için çalışan, su gibi temel hizmetleri salgın süresince ücretsiz hale getiren belediyelerimize yönelik yeniden kayyım saldırıları başlattı. Bu sabah Silvan, Ergani ve Batman Belediye Eşbaşkanlarımız gözaltına alındı, Batman ve Lice’ye kayyım atandı.


  • SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.