HBDH: İSTANBUL VE İZMİR’DE LÜKS YATLARI ATEŞE VERDİK

0 236
image_pdf
ATAKÖY VE PENDİK MARİNA’DA  İKİ LÜKS YAT ATEŞE VERİLEREK YAKILMIŞTIR.

İstanbul ve İzmir’de önceki gün marinalarda çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen lüks yatlara yönelik eylemi HBDH Milisleri üstlendi.

  • AÇIKLAMANIN TAMAMI

“Ataköy Marina ve Pendik Marina’da yer alan iki lüks yat 26 Temmuz 2019 günü tarafımızca ateşe verilerek imha edilmiştir. Yine geçtiğimiz günlerde İzmir’de bulunan bir lüks yat daha aynı yöntemle imha edilmiştir.

Bu yatlar, işçilerin, emekçilerin alınterini, emeğini sömürerek zenginleşen, AKP’ nin talan ve yağma siyasetinin sonucu kasalarını parayla dolduran, savaştan, sömürüden, işgalden ve sömürgeden beslenen sınıflara aittir.

Bu eylemimiz; İşçileri, emekçileri aşağılayarak işten atan, maaşlarına el koyarak kendilerine lüks hayatlar kuran patronlara yöneliktir.

Yine son günlerde, AKP-MHP faşizmi başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarını yeni bir işgal hareketi ile tehdit ediyor. DAİŞ’in büyük ortağı AKP, çetelerin yapamadığını şimdi Rojava sınırına asker yığınağı yaparak kendisi yapmak istiyor. Bu bölgeyi yangın yerine çevirmek, halkları ateşe atmak demektir. Ancak bilinsinki orada ateşlenen her işgal ve katliam fitili, İstanbul’da, İzmir’de kendilerini de yakacaktır. Savaştan, işgalden ve faşizimden beslenerek zenginleşenler ve kendilerine lüks hayatlar kuranların peşini bırakmayacağız.

Ezilen halkların tek bir küçük çocuğu gece huzurlu uyuyamıyorsa, bu savaştan beslenenlerde yatağında rahatça uyuyamayacaktır.

KAHROLSUN FAŞİZM

YAŞASIN HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM MÜCADELESİ

HBDH MİLİSLERİ

26 TEMMUZ 2019

HBDH

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.