Direnişteki işçilere gözaltı

0 382
image_pdf

Taş Yapı’nın yüklenici firma olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi işçilerin ödenmeyen mesai, asgari geçim indirimi ve ihbar tazminatları için başlattığı eylemi 2. gününde devam ediyor.

Eylemin 2. gününde sendika yöneticilerileri ve işçiler şantiye önündeki eylemin yanısıra Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkezi önünde de eylem yapmak istediler.

Taş Yapı’nın Altunizade’deki ana firmasının önündeki eyleme önce özel güvenlik müdahale etmek istedi. Eylemde ısrarlı davranan işçi ve sendikacılara firma yöneticilerinin çağırdığı polis müdahale etti. İki sendika yöneticisi ve iki üyesi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan isimlerin Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen olduğu öğrenildi.

“Taş Yapı arkadaşlarımızın gasbettiği haklarını verinceye kadar eylemlerimiz devam edecek” diyen sendikanın Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi önündeki eylemi ise devam ediyor.

Eyleme devam eden işçiler “Biz hırsızlık yapmadık, ödenmeyen ücretlerimizi istiyoruz. Gözaltına alınan arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Haklarımızı alıncaya kadar direnişe devam edeceğiz” açıklamasında bulundular.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.