Deniz Gezmiş’i, Berkin Elvan’ı, Gezi’yi savunmak terörse, ben teröristim”

0 258
image_pdf

Müzik kariyerinin 50. yılı konserinde Deniz Gezmiş ve arkadaşları ile Berkin Elvan’ı anan Alpay hakkında soruşturma başlatıldı. Alpay ise geri basmadı: “Gezmiş ve arkadaşlarına, Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmek, Gezi direnişini savunmak terörse, ben teröristim”

Şarkıcı Alpay, müzik kariyerinin 50. yılını 22 Mart günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen konserle kutladı.

Konser sırasında sahneye Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğraflarını yansıtan Alpay, bu sırada “Sıradaki şarkım devlet tarafından zalimce katledilen güzel insanlara gelsin” dedi.

bir izleyici konser sonrası karakola giderek Alpay hakkında şikayetçi oldu. İhbar sonrası Alpay hakkında “terör örgütü üyelerini övdüğü ve devleti aşağıladığı” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Alpay ise soruşturma karşısında geri adım atmadı ve Gazete Duvar’a şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri tarafından katledilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla, Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmenin neyi terör? Ben şarkıyı ithaf ettiğimde salondakiler ayakta alkışladılar. Eğer Gezmiş ve arkadaşlarına, Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmek, Gezi direnişini savunmak terörse, ben teröristim. Bunu her yerde söylerim.

Alpay, soruşturma karşısında hukuki yollara başvuracağını da belirtti.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.