Çelikler Holding “İnşaat İşçileri Ücretlerimizi Alana Kadar Direneceğiz

0 252
image_pdf

İşçi Ücretlerini Ödemeyerek Suç İşleyen, Patronlara Dokunmayan Devlet, Bu Hakkımızı İstediğimiz, Yani Yasaları Kendilerine Hatırlattığımız İçin Bizi Gözaltına Aldı. Bir Arkadaşımızı Tutukladı. YERE BATSIN DÜZENİNİZ!

Patronlar suç işlemiştir…

Sendika yöneticilerimiz ve dokuz üyemiz bugün Bursa Seymen Köyü Birecik Mevkii’nde başlattığımız eylemimizde jandarma tarafından gözaltına alındı.

Eylemimizin nedeni; iş güçlerini satarak yaşamak dışında seçenekleri olmayan işçi arkadaşlarımızın patronlar tarafından ödenmeyen alacakları, yani ücretleriydi.

Arkadaşlarımız devlet yetkililerinin de döne döne övündükleri Bursa hızlı tren hattının inşaatında çalışmışlardı. Yüklenici firma Çelikler Holding ve Yıldız Dekorasyon tarafından bu en temel hakları gasbedilmişti. Patronlar anayasal suç işlemişti yani…

Fakat arkadaşlarımızın ücretlerini ödemeyerek suç işleyen patronlara dokunmayan devlet, bu hakkımızı istediğimiz yani yasaları kendilerine hatırlattığımız için bizi gözaltına aldı.

Bununla da yetinmedi.

Sendika temsilcilerimizle gözaltına alınan işçi arkadaşlarımızdan Ali Demirhan’ı bankalara olan 14 bin liralık borcu nedeniyle tutukladı!

Ücretlerimizi ödemeyerek suç işleyen patronların kılına dokunmayıp, hakkını isteyen işçiyi gözaltına alan, borcu nedeniyle tutuklayan devletin bu tutumuna dair siyasi tespitler yapmanın bir gereği yok sanırız.

Her şey çok açık!

İnşaat patronları arkadaşlarımızın en temel hakkı dahası yaşam hakkı anlamına gelen ücretlerini gasbetmekteki bu pervasızlığı asıl olarak bu gerçeğe dayanarak gerçekleştirmektedirler.

Arkadaşlarımız onların ödemedikleri ücretleri nedeniyle borçlarını ödeyememekte ve onlara dokunmayan devlet gelip borcunu ödeyemeyen işçiyi bu nedenle tutuklamakta!

Yere batsın düzeniniz demek dışında bir şey kalmıyor. Biz kendi yasalarımızı fiili meşru mücadelemizle yeniden yeniden yazacağız! Kendi yasalarınızı alenen çiğneyerek bu tarihsel görevin bir zorunluluk olduğunu bir kez daha hatırlatıyorsunuz. Her tutumunuz bizim için mücadele çağrısıdır!

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.