Bursa’da HDP il yöneticisi ve sendika sözcüsü Cem Çekil’e faşist saldırı

0 639
image_pdf

Bursa’da HDP İl Yöneticisi ve DİSK/Dev Yapı İş Bursa Sözcüsü Cem Çekil bir grup faşistin sopalı saldırısına uğradı. Çekil’in yüzünde ve vücudunda kırıklar, çatlaklar var.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bursa İl Yönetim Kurulu üyesi ve DİSK/Dev Yapı İş Bursa Sözcüsü Cem Çekil, dün gece saatlerinde arkadaşlarıyla birlikte Bursa’nın Görükle semtindeki evine giderken bir grup faşist tarafından linç edilmek istendi. Faşistlerin sopalarla bayılana kadar darp ettiği Çekil’in burnunda kırık, kafası ve kaburgalarında çatlaklar oluştu.

işinden çıktıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte Görükle’deki evine gitmekte olan Cem Çekil’e saldıran faşist grup, saldırıyı hedef gözeterek ve “PKK’lı” diye bağırarak gerçekleştirdi. Ellerindeki sopalarla Çekil’i öldüresiye darp eden faşistler, Çekil’in bayılıp yere yığılmasından sonra yanından ayrıldı.

Cem Çekil’in, olay sonrasında götürüldüğü hastanede burnunun kırıldığı, kafasında ve kaburgalarında çatlaklar olduğu anlaşıldı. İlk tedavisi yapılıp, hayati tehlikesi bulunmadığı tespit edilerek taburcu edildi.

Cem Çekil, HDP İl Yönetim Kurulu üyeliği ve Dev Yapı İş Bursa Sözcülüğü görevlerini sürdürüyor. Çekil, daha önce de Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Bursa İl Eş Başkanlığı yapmıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.