Ataması yapılmayan öğretmen kendini astı: “Cebinden 10 TL çıktı, zengin olsa polis kurtarırdı”

0 552
image_pdf

Zor şartlarda okuyan, buna karşın ataması bir türlü yapılmayan 32 yaşındaki öğretmen Ersin Turhan, Gazi Kent Ormanı’nda bir ağaca kendini asarak yaşamına son verdi. Turhan’ın üzerinden 10 TL çıktı. Akrabası ise “Mesajlar fark edildiğinde harekete geçilseydi kurtarılırdı. Telefon sinyalinden yeri tespit edilirdi. Ama herkese yapmazlar onu da. Zengine yaparlar ama fakire yapmazlar” dedi

Dersim doğumlu olup Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde sınıf öğretmenliğini bitiren 32 yaşındaki öğretmen Ersin Turhan, atamasının yapılmaması ve ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle kendisini asarak yaşamına son verdi.

intiharından önceki akşam Facebook hesabından mesajlar yayımlayan Turhan, 18.10’da “Gelip karşıma pis pis sırıtma hayat. Ben sana yenilmedim. Sevdiklerim diz çöktürttü senin önünde bana. O yüzden kalkamıyorum (…) Azrail hadi gel zaman, zaman geldi. Ertelemenin anlamı yok. Yenilenin canı cehenneme” demiş, 21.09’daki paylaşımında ise “Sabah beni bir ağaçta asılı bulacaklar. Önce yalandan ağlayıp sonra unutacak herkes” diye eklemişti.

Yakınlarının yorumlarıyla kararından vazgeçirmeye çalıştırdığı Turhan için ailesi de karakola başvurdu. 15 Ekim sabahı ise Turhan’ın cansız bedeni, Gazi Kent Ormanı’nda bir ağaca asılı halde bulundu.

Turhan’ın cebinden 10 TL para çıktı.

“Telefon sinyalinden kurtarılabilirdi ama polis zengine yapar, fakire yapmaz onu”

Kocaeli’de yaşayan akrabası Turgut Erdoğan, Turhan’ın 9 kardeşi olduğunu, babasını yıllar önce kaybettiğini, buna karşın hem okuyup hem de inşaatlarda çalışarak harçlığını çıkarmaya çalıştığını, yazın da köyde nohut ekip siparişler aldığını aktardı.

Erdoğan şöyle devam etti:

Belki mesajlar fark edildiğinde harekete geçilseydi kurtarılırdı. Polis yardımcı olur muydu bilmiyorum ama cep telefonu sinyalinden belki yeri tespit edilirdi. Ama herkese yapmazlar onu da. Zengine olsa yaparlar ama fakire yapmazlar. Haber alınamayınca karakola gidiliyor. Ertesi gün sabah saatlerinde emniyetten arıyorlar, üzerindeki kimlikten kim olduğu anlaşılıyor. Bulduklarında cebinde sadece 10 lira çıkmış.

Turhan’ın adını açıklamayan bir arkadaşı da, “Bizlerle arası çok iyiydi. Bir öğretmen adayıydı, sınıf öğretmeni olacaktı, atanmayı bekliyordu. ‘Atanmam olana kadar da İstanbul’da çalışırım, paramı kazanırım’ diyordu, çıkıp İstanbul’a gelmişti” dedi.

Turhan’ın cenazesi Pertek’in Sumağ köyünce toprağa verilecek.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.