Adana’da Çevik Kuvvet Polis Aracına Bombalı Saldırı

0 208
image_pdf

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne ait özel harekat polislerini taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda çok sayıda yaralı var.

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’de sabah 07:20’de özel harekat polislerini taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda zırhlı servis aracı büyük zarar gürdü.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül da olay yerine gelerek incelemede bulundu, ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Emniyet Müdürlüğüne ait özel harekat servis aracının geçişi sırasında patlamanın olduğunu aktaran Yurdagül, şöyle devam etti:

“Şu an itibarıyla terör büroda görevli 2 Cumhuriyet savcımız olayın soruşturmasıyla ilgili görevlendirildi. Onlar da şu anda olay yerindeler. İlk aldığımız bilgilere göre bir terör saldırısı. Şu an itibarıyla gerek polis memurlarımızdan, gerekse sivil vatandaşlarımızdan şehit yok. Yaralılarımız var, hafif yaralı bazı vatandaşlarımız taburcu edildi. Hastanede tedavi gören vatandaşlarımız var ama şu an hayati tehlikesi olan kimse yok.”

Yurdagül, yaralı sayısının henüz netlik kazanmadığını belirterek, “4 sivil ve 1 polis yaralı olarak değerlendirilmişti ama saldırıdan etkilendiği için hastanelere müracaat eden birkaç vatandaşımız daha var” diye konuştu.

Patlayıcıya ilişkin bir soru üzerine Yurdagül, “Onunla ilgili çalışıyoruz. Olay daha çok yeni” dedi.

Öte yandan, olayın meydana geldiği bölgede çalışmalar sürdürülüyor.

Olay yeri inceleme ekipleri, polisleri taşıyan araçtaki ve çevredeki incelemesini sürdürürken, bölgede çok sayıda ekip de güvenlik önlemi aldı.

İtfaiye ve ambulans ekipleri de bölgede bekletiliyor.

Çevredeki bazı iş yerlerinin camlarının, patlamanın etkisiyle kırıldığı da görüldü.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.