10 Ekim anması: Alana bombacılar bile daha rahat girmişti

0 492
image_pdf

Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anmak isteyenler alana çakmak, şarj aleti, kalem yasağı getirilerek alındı, polis anma için gelen bazı kişilere ise saldırdı.

10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitirenleri, katliamın gerçekleştiği Ankara Garı önünde anmak isteyenlerin, anmanın yapılacağı alana çakmak, şarj aleti, power bank hatta kalemle girilmesine dahi izin verilmedi. Polise tepki gösteren aileler “Katliam günü neredeydiniz” diye sordu.

Ankara Katliamı, 3. yıl dönümünde saldırının meydana geldiği Ankara Gar’ı önünde anılıyor. Önceki yıllarda anmalara izin vermeyerek saldıran polis, bu kez çeşitli engeller çıkardı. Geçtiğimiz yıllarda katliamın yıl dönümlerinde ailelerin yapmak istediği anmalara izin verilmemiş, polis kitleye saldırmıştı.katliamın üçüncü yıl dönümünde anmaya izin verilmesine karşın anma etkinliği çeşitli engellemelerle başladı. Ankara Garı’na giden yolları kapatan polis, önce sadece katliamda yakınlarını yitiren ve yaralananların alana girişine verdi. Benzer bir engelleme gazetecilere de uygulanarak sarı basın kartı şart koşulmak istendi. Önce gruplar halinde alana girişler yapıldı, polis daha sonra herkesin alana girişine izin verdi.

 

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.