Efrîn Kurtuluş Güçleri’nden işgalcilere etkili eylemler

0 340
image_pdf

Efrîn Kurtuluş Güçleri, Türk işgalciliğinin Efrîn işgal saldırılarının yıldönümünde eylemlerle cevap verdi, 16’dan fazla çete öldürüldü.

Efrîn Kurtuluş Güçleri yayınladığı yazılı açıklamayla, 18-19 Ocak tarihlerinde Efrîn’in farklı noktalarında gerçekleştirilen eylemlerde 16’dan fazla çetenin öldürüldüğünü duyurdu.

Açıklama şöyle:

“Savaşçılarımız, işgalci Türk devletinin Efrin’e saldırısının birinci yıldönümünde, işgalci Türk ordusunun 20 Ocak 2018’de ilk saldırılarını gerçekleştirdikleri ve çete gruplarının işgali altında bulunan Efrin’in birçok noktasına yönelik bir dizi eylem düzenlemiştir. Gerçekleştirilen eylemler sonucunda 16’dan fazla terörist unsur öldürülmüştür. Düzenlenen eylemlere ilişkin ayrıntılı bilgiler şöyledir;

Efrîn kent merkezinde 8 çete öldürüldü

18 Ocak günü savaşçılarımız, Efrin merkeze bağlı Xalta köyündeki çetelere ait bir noktaya yönelik eylem gerçekleştirmiştir. Bu eylemde savaşçılarımız ile teröristler arasında çatışma yaşanmıştır. Düzenlenen eylem ve yaşanan çatışmalar sonucunda 2 terörist unsur öldürülürken 3 terörist de yaralanmıştır. Eylemin devamında, Sultan Murad ve Cebhe El-Şamiyê çete gruplarından oluşan bir takviye gurubu, ölü ve yaralılarını bölgeden çıkarmaya gelirken, Tirindê yolu üzerinde savaşçılarımızca pusuya düşürülmüş ve terörist gurubu taşıyan araca yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Düzenlenen eylem sonucunda 6 terörist unsur öldürülmüştür.

Şêrawa’da Firqet El-Hemze çeteleri vuruldu

18 Ocak günü savaşçılarımız, Şêrawa ilçesine bağlı Kîmarê köyünde konumlanan Firqet El-Hemze çete grubuna ait bir noktaya yönelik eylem düzenlemiştir. Gerçekleştirilen eylem sonucunda 1’i çetebaşı olmak üzere 4 terörist unsur öldürülürken 3 terörist de ağır yaralanmıştır.

Şera’da çetelere yönelik eylemler

18 Ocak günü, Şera ilçesine bağlı Meryemînê köyündeki bir noktada çetelerin toplandığı esnada savaşçılarımız özel bir eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda çetelerin ölü ve yaralıları olmakla birlikte net bir bilgi elde edilememiştir.

19 Ocak günü savaşçılarımız Şera’nın Meryemîn köyünde Feylaq el-Rahman çete grubuna ait bir üsse yönelik etkili bir eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda 4 terörist öldürülmüş, 2 terörist ise yaralanmıştır.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.