Zonguldak’taki ruhsatsız bir maden ocağında vagon arasında sıkışan işçi için patronlar ‘ağaçtan düştü’ dediler.

0 11
image_pdf

Kaçak maden ocağında yaralanan bir madenciyi yıkayıp hastaneye getiren ocak sahiplerinin “Ağaçtan düştü” yalanı, madencinin yakınlarının hastaneye gelmesiyle ortaya çıktı.

Zonguldak’ın Asma Mahallesinde Aziz Almalı’ya ait kaçak maden ocağımda vagon arasında sıkışan 50 yaşındaki Hüseyin Baş isimli maden işçisi yaralandı.

İddiaya göre ocakta bulunanların yanı sıra ocak sahibi ve babası tarafından yıkanarak kömür tozu izi kaybedilen madenci, Atatürk Devlet Hastanesi’ne getirilerek “Ağaçtan düştü” denildi.

Kaza süsü verilerek hastaneye kaldırılan Hüseyin Baş’ın yakınları hastane gelince gerçek ortaya çıktı. Ağır yaralı olarak hastanede olan madencinin tırnaklarda bulunan kömür tozundan dolayıda hastane polisinin durumdan şüphelendiği soruşturmayı bu yönde yürütmesi sonucu durumun tespit edildiği öğrenildi. Polis, yakınlarıyla görüşerek madencinin kaçak bir madende çalıştığını öğrendi.

Yoğun bakıma alındı

Durumu ciddi olan maden işçisi buradan Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakım servisine alındı.

Bu arada tedavisi süren madencinin özel bir maden ocağından emekli olduğu ve geçim bu nedenle kaçak ocakta çalışmaya başladığı öğrenildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.