Yemen Silahlı Kuvvetleri: Bir “İsrail” Gemisine El Konuldu

0 21
image_pdf

 —Yemen Silahlı Kuvvetleri:

Yemen askeri sözcüsü Yahya Seri: Kızıldeniz’de askeri operasyonla bir “İsrail” gemisini -Galaxy Leader- ele geçirip mürettebatıyla birlikte götürdük. Gazze’ye yönelik saldırılar durana kadar Siyonist düşmana karşı askeri operasyonlarımıza devam edeceğimizi teyit ediyoruz.

Devrimin lideri Seyyid Komutan Abdülmelik Bedr el-Din El-Husi’nin (Allah onu korusun) direktifleri doğrultusunda, büyük Yemen halkımızın ve milletin tüm özgür insanlarının taleplerine yanıt olarak, “İsrail” düşmanının haksız kuşatması ve devam eden korkunç ve menfur katliamları nedeniyle mazlum Filistin halkına karşı duyulan dini, insani ve ahlaki sorumluluğumuzdur.

Yemen Silahlı Kuvvetleri’nin deniz kuvvetleri, Yüce Allah’ın yardımıyla Kızıldeniz’de askeri bir operasyon düzenledi ve bunun sonucunda bir “İsrail” gemisine el konuldu. Yemen Silahlı Kuvvetleri, gemi mürettebatıyla İslam dinimizin öğreti ve değerlerine göre ilgileniyor.

Yemen Silahlı Kuvvetleri, “İsrail” düşmanına ait tüm gemilere, veya onunla olanlar Silahlı Kuvvetler için meşru bir hedef haline gelecekleri uyarısını yineliyor. Vatandaşları Kızıldeniz’de çalışan tüm ülkeleri, “İsrail” gemileri veya “İsraillilere” ait gemilerle ilgili her türlü iş ve faaliyetten uzak durmaya çağırıyoruz.

Yemen Silahlı Kuvvetleri, Gazze Şeridi’ndeki saldırganlık duruncaya, Gazze ve Batı Şeria’da Filistinli kardeşlerimize karşı devam eden korkunç suçlar duruncaya kadar “İsrail” düşmanına karşı askeri operasyonlarını sürdüreceğini teyit ediyor. Bölgenin güvenlik ve istikrarını, uluslararası su yollarını tehdit eden varlığın da Siyonist oluşum olduğunu teyit ediyorlar. Uluslararası toplum, eğer bölgenin güvenliği ve istikrarından yanaysa ve çatışmayı genişletmek istemiyorsa, “İsrail”in Gazze’ye yönelik saldırganlığını durdurmalı.

Silahlı Kuvvetlerin operasyonları, daha önce de belirttiğimiz gibi yalnızca “İsrail”e ait gemileri ve “İsraillilerin” sahip olduğu gemileri tehdit etmektedir.

19 Kasım 2023

-Yemen Silahlı Kuvvetleri


-Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdülselam ise yaptığı açıklamada:

“İsrail” gemisini alıkoymak, silahlı kuvvetlerimizin Gazze’deki direnişi desteklemek için mücadeleyi yürütmedeki ciddiyetini kanıtlayan pratik bir adımdır. “İsrail’in” Gazze’ye yönelik saldırganlığını durdurmak için elinden geleni yapmak bu dünyadaki her özgür insanın görevidir. Yalnızca güç dilinden anlayan bir dünyada uyarı ve kınama açıklamaları işe yaramaz. Dünya, “İsrail’in” Gazze’deki suçlarının her sınırı aştığını, her kutsal şeyi ihlal ettiğini anlamalı.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.