Uludağ Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma mesajı yayınladı.

0 26
image_pdf

Uludağ Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma mesajı yayınladı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyım rektöre karşı eylemler sürerken, diğer üniversitelerden eylemler ile dayanışma devam ediyor.

Uludağ Üniversitesi öğrencileri, hazırladıkları video ile Boğaziçi Üniversitesi eylemlerini selamladı. Videoda şunlar ifade edildi:

“Uludağ Üniversitesi öğrencileri olarak geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi’ne ve toplamda beş üniversiteye anti demokratik bir biçimde atanan kayyum rektörlerin karşısındayız. Bu karar karşısında başta Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere direnen herkesi selamlıyor ve yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz. Üniversiteler özerk ve bilimin olduğu yerlerdir. Rektörlerin tepeden inme kayyumlarla değil, seçimle gelmesi gerekir. Sadece öğrencilerin değil, aynı zamanda akademisyenlerin ve tüm üniversite bileşenlerinin ve toplumun tüm kesimlerinin karşı çıkmasını bekliyorum. Öğrencilerin talepleri, taleplerimizdir. İktidarın arka bahçesine dönüştürülmeye çalışılan üniversiteler bizim. Haklarını demokratik yollarla arayan arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını ve çıplak aramaya maruz bırakılmasını kabul etmiyoruz. Eşit, demokratik, laik, bilimsel, nitelikli ve özerk üniversiteler istiyoruz.”
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.