Üçpınar köyü halk düşmanı jandarma özel harekat (JÖH ) tarafından ablukaya alındı.

0 77
image_pdf

Ordu’nun Ünye ilçesinde sondaj çalışmalarına karşı çıkan Üçpınar köyü halk düşmanı jandarma özel harekat (JÖH ) tarafından ablukaya alındı. Köylüler köyden dışarı çıkamıyor.

Ünye’nin Yeşilkent, Çiğdem ve Üçpınar köylerinde maden arama çalışmaları kapsamında sondaj yapmak isteyen şirkete karşı direniş sürüyor. Köye gelen jandarmayı atlatan köylüler sondaj alanına ulaştılar. Jandarma barikatının önünde oturma eylemine başlayan köylülere jandarma ve polis saldırdı. Biber gazının kullanıldığı saldırıda çok sayıda köylü gözaltına alındı

Ünye’nin Yeşilkent, Çiğdem ve Üçpınar köylerinde maden arama çalışmaları kapsamında sondaj yapmak isteyen şirkete karşı direniş sürüyor. Dün bölgeye jandarma ile gelen şirketin sondaj çalışmaları köylüler tarafından engellenmiş ve 6 köylü gözaltına alınmıştı.

Jandarma bu sabah (28 Ekim) köye yeniden geldi. Sondaj alanına gitmeye çalışan köylüleri engelleyen jandarma köyü ablukaya aldı. Giriş çıkışları kapatan jandarmaya köylüler tepki gösterdi.

  • Köylüler sondaj alanına vardı

Jandarmayı savuşturan köylüler sondaj alanına vardı. Jandarma barikatıyla karşılaşan köylüler barikat önünde oturma eylemine geçti.

Köylüler, jandarma barikatına karşı “Biz yüz yıllardır ekmek yiyoruz o fındık ocaklarından. Haklıyız, kazanacağız” diye seslenirken, jandarma köylüleri gözaltına almakla tehdit etti.

Buna karşılık “Biz bahçemizin yolunda oturuyoruz” diyen köylülere jandarma müdahaleye hazırlanıyor.

  • Jandarma köylülere saldırdı

Jandarma sondaj çalışmasına direnen köylülere saldırdı. Köylüler jandarmaya direniyor.

Köylülerin yere çökerek sürdürdüğü direniş karşısında polis amirleri köylüleri yerden kalkmaya ikna etmeye çalıştı.

  • Köylülere biber gazlı saldırıda çok sayıda gözaltı

Jandarma barikatının önünde oturma eylemine başlayan köylülere jandarma ve polis saldırdı. Biber gazının kullanıldığı saldırıda çok sayıda köylü gözaltına alındı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.